Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema #pracbaza #korpo #korposwiat #cv #szukampracy #praca w #poznan a może i ktoś z #hr pomoże

Nie wiem co zrobić z życiem..
Skończyłem studia na Politechnice na kierunku Inżynieria Zarządzania, inz mgr here ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Problem jest taki że na studiach mieliśmy wiele przedmiotów, z jednej strony jest to plus, z drugiej zaś nic konkretnego nas nie nauczyli.
Patrząc na zarządzanie ma to sens, trzeba ogarniać dużą ilość rzeczy, ale teraz z tego powodu mam problem.

Pracowałem trochę w czasie studiów na różnych pracach dorywczych (nie było to nic istotnego, czym mógłbym się pochwalić)
Dodatkowo 5 miesięczny staż, niestety firma nie wypał. Zajmowałem się tam różnymi sprawami (ksero, papierologia (przygotowanie różnych dokumentów), ogarnięcie po kilka ofert do różnych projektów (naklejki ekologiczne, wózki widłowe, toi toi), pomoc w przygotowaniu dokumentów do wniosku o dofinansowanie z unii, pomoc w zatrudnianiu nowych pracowników, analiza firmy oraz konkurencji pod względem marketingowym, analiza pracy kierowców i analiza ** pomysłów szefa)

Teraz nadszedł czas na znalezienie czegoś dla siebie i tutaj mam problem (nie będę narzekał i wracał do czasu sprzed studiów bo czasu nie cofnę ale z dzisiejszą wiedzą, zadziałałbym inaczej).

JAK ZACZĄĆ? Większość ofert pracy to konkretne zadania a ja wiem że muszę iść gdzieś, gdzie mnie wprowadzą od początku i nauczą zadań które miałbym wykonywać. Jak to było u was po studiach? Jakieś rady?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 15
@AnonimoweMirkoWyznania: szukaj prostych robót w marketingu lub sprzedaży, nie zawsze potrzeba super doświadczonych typów, którzy zdążyli nabyć ileś niemile widzianych nawyków. Jak gadasz po angielsku lub niemiecku, robota na strefach gospodarczych jest swobodnie do ogarnięcia. W międzyczasie kombinuj, co w ogóle chciałbyś robić i co najbardziej lubisz, żeby jak najszybciej do tego dojść - alternatywa to pozostanie gnuśniejącym januszem narzekającym na wszytsko i wszystkich. pzdr
OP: @jet: ( ͡° ͜ʖ ͡°) to nie tak jak myślisz, zarządzanie jest bardzo trudnym zadaniem i nie da się go nauczyć na studiach. Poznajesz pewne zasady/metody/sposoby ale to tylko teoria. Każdy człowiek jest inny, każdy zespół jest inny, są różne kapitały projekty ryzyka jakości prace floty etc. i czego byś jeszcze nie chciał. Na studiach przerabiasz każdy z tych tematów ale wiadomo że nauczysz się
OP: @Toszeron: Dzięki za rady, tak właśnie muszę zrobić, złapać się czegoś a w międzyczasie szukać swojej ścieżki, no i po to właśnie powstał ten post, żeby tym januszem za nic nie zostać. Pewnie wiele osób po studiach ma podobne przemyślenia, czegoś się nauczyliśmy ale bardzo często idąc do pracy zaczynamy od początku, studia to tylko potwierdzenie że jesteśmy w stanie się nauczyć i jakieś tam podstawy z wybranych tematów