Wpis z mikrobloga

@KokainowyKowboj: wczoraj się zapisywałam na tomografię i mam termin na 6 marca (tak, tego roku) ¯_(ツ)_/¯


@co-to-ma-byc: no wszystko zależy od miasta i konkretnego szpitala. W Krakowie chciałem się zapisać to miałem terminy na 3-4 miesiące do przodu, w końcu znalazłem coś w Tarnowie gdzie termin był zaledwie na 3 tygodnie do przodu. A potem wyczaiłem, że w szpitalu tuż pod nosem mam termin za równy miesiąc (
  • Odpowiedz
polecam oddawać krew jeśli możecie:) jak dostaniecie legitymacje honorowego krwiodawcy to max tydzien się czeka na takie zabiegi czy do lekarza specjalisty
  • Odpowiedz
@moakatanga: niby tak, ale wciąż nie odważyłem się na swój pierwszy raz. Nie żebym się bał kłucia czy mdlał na widok krwi - jakoś po prostu boję się dezorganizacji, osłabienia i z reguły akurat mi jest nie po drodze bo gdzieś się spieszę albo mam rozbudowane plany na resztę dnia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Firma nie może regulować wolnego na oddanie krwi w sposób odmienny, ani ograniczający prawa pracownika. Dla przykładu zamieszczenie w regulaminie pracy bądź w umowie o pracę zapisu ograniczającego oddawanie krwi tylko w dni wolne od pracy byłoby nieważne.
  • Odpowiedz
@enron: to nie bądź niewolnikiem ;)


@moakatanga: kiedy mówię że szef mi nie da wolnego to znaczy że nie da.
Gorzej, on sypia z moją żoną!
Jeszcze gorzej, moje dzieci mają jego geny...
Normalnie prześladuje mnie od zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ifiruledtheworld: Babcia kolegi miała termin jakoś rok w przód. Prywatnie nie było ich za bardzo stać, a sprawa nie była aż tak pilna,żeby wydawać 500 zł. Rutynowe zalecenie lekarza. Kochany wnuczek, który kombinował jak tu się na nfz dostać szybciej, na jednej z imprez wpadł na pomysł. Następnego dnia pojechał po babcię, zaparkował koło pogotowia, pomógł wysiąść babuni z auta, po czym odegrali z babcią w trakcie jazdy ustaloną akcję.
  • Odpowiedz
@Noniusz: @ifiruledtheworld: no ciekawe, ja rezonans umówiłem w styczniu na marzec - w połowie marca będę miał robiony bezpłatnie w Luxmedzie w ramach NFZ ( ͡° ͜ʖ ͡°) czas oczekiwania 2 miesiące

@krol_bolu: co za bzdury wypisujesz, to na nawet nie xDDDD
powiedzmy, że lekarz pracuje na NFZ tylko w poniedziałki, a prywatnie przyjmuje w pozostałe dni
pojawiasz się we wtorek, babka mówi, że termin wolny prywatnie w środę, a ty wyskakujesz
  • Odpowiedz
@Radek41: nie skierowanie pilne nie jest wazniejsze. Lekarze przyjmują mnie po godzinach pracy także kolejne pudło. Może przeczytaj rozporządzenie a potem tu wróć? Tam będziesz miał dokładnie wytłumaczone dlaczego mam rację :)
  • Odpowiedz