Wpis z mikrobloga

Wczoraj wywaliło mi jakiś błąd dysku po uruchomieniu i chyba w moim staruszku zbliża się koniec życia HDD więc chciałbym dzisiaj wrzucić backup do chmury. Jaką wybrać w tej chwili? Tak do 100 GB pewnie
#komputery #chmura #cloud
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrindujTopy: lekko ponad 5 lat. On dalej chodzi tylko ostatnio mam wrażenie że dużo wolniej niż powinien mimo porządku na nim i wyskoczył wczoraj przy włączaniu jakiś błąd ale po resecie pocykał i ruszył dalej.
Z ciekawości ogólnie o kompie - Lenovo Z500, jakieś i5, 8gb ram, 2gb gpu. Wystarcza mi całkowicie i mam napęd więc myślę czy nie wrzucić tam SSD i na nim zainstalować system. Ma to sens?
  • Odpowiedz
@Musiek_: sprawdź programem crystal disk info, możesz podrzucić screena to zobaczymy co z tym dyskiem.
SSD daje kopa komputerowi, sam zmieniłem w swoim napęd DVD na dysk i wszystko sprawniej działa. System startuje dużo szybciej, nawet przeglądarka moim zdaniem szybciej wczytuje strony. No i hałas dysku HDD znika jeśli go nie używasz w danej chwili, to największy komfort. Wrzuć sobie na sam system i najpotrzebniejsze programy SSD, polecam.
  • Odpowiedz
@Musiek_: trochę już ten dysk ma bad sectorów, poprzenosił dane na inne miejsce aby zapobiec utracie danych. nie wyglada to tragicznie, nawet status jest good więc może to od przenoszenia laptopa.
wrzuć SSD bo naprawdę warto, tylko postaw od nowa system na nim. ceny tych dysków są już niskie a dają naprawdę wzrost wydajności. nie znam się na konkretnych modelach i markach ale nie kupuj najtańszego tylko zapytaj nawet tu
  • Odpowiedz