Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: Francuska skrzynka e-mail mail.fr pozwala na tworzenie filtrów wiadomości biorących jako kryterium nie tylko wartości umieszczone w "tradycyjnych" polach "Od", "Temat", itp., ale pozwala też filtrować po nietypowych (rzadko spotykanych od strony interfejsu użytkownika) nagłówkach wiadomości, co więcej, również regexem (wyrażeniem regularnym)!
#email #mail
Pobierz
źródło: comment_DTjPhivHqVnbfuLsQ6payavwW4c52zHH.jpg
  • 5
@Heder: O ile dobrze zrozumiałem pytanie, że zamierza się filtrować, np. przenieść do kosza wszystkie e-maile, których temat zawiera znaki inne niż litery i cyfry, to tak.
Szerzej tej funkcji nie testowałem, bo jestem na razie na etapie poszukiwania skrzynki e-mail wyposażonej w kilka niezbędnych (i przydatnych) dla mnie funkcji, ale napisałem o tym, bo akurat z takimi opcjami we "własnym" kliencie webowym (poza oparciem webowego klienta e-maila o aplikacje pocztowe typu Roundcube) się nie spotkałem.
Wadą mail.fr (jak dla mnie) okazało się niestety to, że nie mogę wysyłać e-maila z adresem nadawcy jednego z zaimportowanych zewnętrznych kont (chociaż i tak "na drodze" stałby w wypadku wielu providerów SPF).