Wpis z mikrobloga

Moto mirki, pomożecie?

Chcę kupić nowe używane auto. Budżet mam na to 10k, w tym chciałbym się zmieścić w kupnie auta, serwisie oraz OC, w przypadku benzyny montażu LPG jakby nie było. Nie chcę małego samochodu, także albo kombi albo jakiś sedan, w tej cenie ciężko coś znaleźć dobrego chyba? Mam kilka pomysłów:
Ford focus MK1 kombi
Audi a4b5 sedan lub kombi
Seat Leon I
Seat Toledo
Vectra B

Nigdy nie myślałem o dieslu, jeżdżę głównie po mieście, plus kilka razy w roku na wakacje gdzieś w Europie.

Nie mam super wymagań, chcę żeby była klimatyzacja, ogrzewanie i było pojemne

#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta
  • 14
@jourska: Przed chwilą był niemal identyczny post z listą wymagań co do auta, i budżetem 10k.
W tej cenie są same parchy, z wyjątkiem małych zabawek w stylu np yaris.
Każde z aut wymienionych da się kupić za mniej niż 10k, ale na wejściu w każdym do wsadzenia jest minimum 2k, a Ty piszesz coś jeszcze o montażu lpg (2.5k), klimatyzacji i żeby zostało na OC. (
@jourska: Zainteresuj się lepiej jakimiś samochodami z mniejszej grupy ryzyka, bo te, które wymieniłeś, poza focusem, to ukochane wozy młodych seboli. 307 również polecam, dynamiczny, przestronny i w przeciwieństwie do b5 nie wygląda w kombi jak gówno. Sąsiad ostatnio kupił kia ceed I w kombi i poza tym, że jest nijaki z wyglądu to bardzo fajny wóz, a z większym silnikiem na pewno zrobi swoją robotę. Może jakaś toyota, volvo albo
@jourska: Sam w drugiej połowie roku zamierzam zmienić samochód na 307 w kombi w 2.0, bo swego czasu często jeździłem wersją 1.6 mojej mamy i bardzo przyjemny samochód. Ma swoje wady jak każdy, ale do 10k, myślę, że to jedna z lepszych opcji.
Z aut do 10k kupisz fajnego citroena c5 IFL, Renault Laguna 2FL


@vegetassj1:10k to @jourska: ma na całość, więc realnie ma z 5k.

Sedan jest niepraktyczny - odpuść sobie.

Z większych aut masz np vectrę, nubirę, omegę, passata, octavie.
Szukał bym czegoś mega popularnego.