Wpis z mikrobloga

Był ktoś może świadkiem dzisiejszego zdarzenia na S8 w kierunku Warszawy, na wysokości Sycowa - czarne Audi A7 podczas wyprzedzania TIR-a wpadło w poślizg, zrobiło parę piruetów na drodze i zatrzymało się przez co mój ojciec musiał uciekać i przetarł busa o ciężarówkę, kierowca Audi wykorzystując zamieszanie zbiegł z miejsca zdarzenia. Niestety w busie nie było wideorejestratora. Może ktoś z Was jechał tą trasą, posiadał wideorejestrator? #motoryzacja #polskiedrogi #wypadek #kiciochpyta
  • 7
@kinollos: Mógł po prostu pod prąd jechać - wielu tak robi ;p

Tak serio - za mało informacji, żeby winę stwierdzać. Taka ucieczka mogła być podyktowana też widokiem auta wpadającego na barierki jadącego z przeciwka. Z powyższego opisu nic nie wynika, ani czy jechał przed/obok/za, ani po której stronie/pasie...

Niemniej, jeśli żaden świadek się nie znajdzie, to ciężka sprawa. Warto jednak mieć kamerkę.
@Dzyszla: Na wysokości Sycowa są 2 pasy ruchu na 1 jezdni. Czyli możemy mieć 2 przypadki. Tata OP-a jechał prawym lub lewym pasem.

1. Jechał prawym pasem:
Czyli prawdopodobnie jechał za ciężarówką (zakładam, że tir jechał prawym pasem). Czyli jeśli audi wyprzedzało lewym pasem i zaczęło tańczyć na drodze, tirowiec zaczął hamować to tata OP-a się nie wyrobił z hamowaniem, przetarł busa o tira => wina taty OP-a (niezachowanie odległości)

2.
@kinollos
@Dzyszla
Na spokojnie, sytuacja wyglądała następująco: mój tato jechał za Audi A7 w kierunku Warszawy na wysokości Sycowa prawym pasem. Audi wykonało manewr wyprzedzania tira i zjechało na środkowy pas. Mój ojciec również zaczął wyprzedać ciężarówkę. Gdy audi było już za ciężarówka wykonało bardzo gwałtowny skręt na prawy pas po czym wpadło w poślizg (nie wiadomo dlaczego manewr był tak nagły). Audi wyrzuciło bokiem spowrtoem na prawy pas gdy mój ojciec