Wpis z mikrobloga

Mirki z #fotografia polecicie jakiegoś sensownego kompakta który robi dobre zdjęcia i nie kosztuje milionów monet?
Patrzyłam na olympusa tough tg5 i Sony DSC 100 v który robi lepsze zdjęcia ale jest dwa razy droższy. Zależy mi na jasnym obiektywie, dobrej jakości i możliwości schowania do kieszeni. Wymienna optyka mnie nie interesuje... I zaczynają się schodki.
  • 11
@Szumo dzięki Mirku przyjrzę się. Na optyczne.pl porównują go z lumix dmc lx100 który wypada trochę lepiej... Ale każdy ma jakieś wady xD korzystałeś z tego canona?
@AdamFrey w tej serii Sony martwi mnie że podobno nie są zbyt szczelne i potrafią syfy włazić na matrycę a obudowa i ekran bardzo szybko się rysują. Korzystałeś z któregoś z tych Sony rx100?
@Pisq korzystałem, chociaż niespecjalnie dlugo, nie spotkałem się z tym o czym piszesz, ale nie neguje że tak jest. Każdą matrycę da się wyczyścić jeśli jest taka potrzeba, chociaż w przypadku aparatu że stała optyka jest to pewnie trochę droższe niż w przypadku wymiennej optyki. Niemniej zdjęcia z RXa wychodzą fajne.
@Pisq: korzystałem, choć przyznaję, że testowałem go bardziej pod kątem filmowania na wyjazdach. Ale jakość zdjęć była bardzo dobra, ergonomia pracy jak na kompakt też. Można z niego wiele wycisnąć.
@Szumo
@AdamFrey

Kupiłam w końcu canona g7x Mark II. jak na mój gust i kilka zdjęć - jest super :) dobrze sobie radzi z balansem bieli przy żółtym świetle, a jasny obiektyw wymiata w półmroku. Jest mały, ale jak na gabaryty dosyć ciężki i wydaje się solidny. No i łączy się z telefonem xD to już w ogóle wypas ( ) Dzięki za pomoc :)
@boogi77 na jednym ładowaniu wytrzymał około 300 zdjęć plus zabawy z przesyłaniem na telefon i takie tam. A filmików jeszcze nie robiłam szczerze mówiąc ;) ale mogę coś nakręcić i podesłać jak nie zapomnę ale to pewnie w weekend dopiero