Wpis z mikrobloga

Mirki, dajcie jakieś przypuszczenia xD Chodzi o to ze moj piesek liże ostro wszystkie łapki (ich spod) aż tam głęboko miedzy poduszkami. Śmierdzi to później trochę sikami albo takim niefajnym smrodkiem. Weterynarz tylko mu tak powierzchownie to sprawdził i powiedział ze mogą to być odmrożenia i ze nie da rady z tym nic zrobić. A piesek codziennie leży i to liże i liże, czasami aż nie da się go od tych łapek oderwać... #weterynaria #pytanie #pytaniedoeksperta #psy
Pobierz cytmirka - Mirki, dajcie jakieś przypuszczenia xD Chodzi o to ze moj piesek liże ostr...
źródło: comment_XwXHP89LPKDv8qTTpOCYGGkJAa1CPW7x.jpg
  • 21
@cytmirka: a to bordo na łapach to pigment sierści czy nalot? Pazury idealnie białe/czarne czy z brunatnym nalotem?
Odmrożenia dają rany, zainteresuj się czy to nie grzyb, np malassezia.
@matra: Nie ma żadnego nalotu, tylko inny kolor, im więcej liże tym ciemniejszy ten kolor jest (ale włos jest wtedy mokry wiec tez inaczej).Pazurki całe czarne, bez nalotu (,)
@cytmirka: no ale widzisz, to jest tak, że pies wylizuje grzyba - łapa jest wilgotna, ciepła i nie ma światła - grzybek approved - rozrost - pies liże i tak w kółko. Pazury nie muszą mieć nalotu. U mojej też są czyste poza ostatnio jednym, łap nie wylizuje (!) a i tak jak jej myję, to ostatnio zauważyłam, że ma brunatne spody i dziś wet to ma obejrzeć.

Powiedział ze ma
@matra: Moja mamusia powiedziała teraz ze była tez u innej weterynarz i pobrała mu na patyczku wymaz z tych łapek czy coś i niby nie wykazało ze jest jakiś grzyb czy bakterie ( ͡º ͜ʖ͡º)