Wpis z mikrobloga

Mircy. Kupiłem taki oto przetwornik cyfrowo-analogowy aby podłączyć tv (optycznie) do wzmacniacza(analogowo). Problem w tym,że sygnał jest bardzo cichy. Po rozebraniu ewidentnie widać, że pan chińczyk zaoszczędził na prawdopodobnie przedwzmacniaczu (laik here). Czy jeśli dokupił bym jakis element ( chyba wzmacniacz operacyjny) i wlutował w widoczne wolne miejsce to czy bylaby szansa na poprawę? Sprawdzalem miernikiem, na wolnych wyprowadzeniach jest napięcie.(gorny prawy +, dolny lewy minus)
Pozdro
#elektronika #elektroda #pytanie #pytaniedoeksperta
Palukczo - Mircy. Kupiłem taki oto przetwornik cyfrowo-analogowy aby podłączyć tv (op...

źródło: comment_P7TLOa1jjkwoTiEmGmkDjzzWNzB0Bgzv.jpg

Pobierz
  • 4
@Palukczo podstawowa sprawa, datasheet kości... Schemat urządzenia.. Zobacz może gdzieś jest numer na pcb, poszukaj w bazie Możesz kombinować ze wzmocnieniem, najprawdopodobniej jest zrealizowane w pętli sprzężenia zwrotnego. Przyczyn szukaj w dopasowaniu impedancji we/wy, ale naprawdę sporo nauki przed Tobą. pozdrawiam
@Palukczo: Jesteś pewny że sygnał cyfrowy który trafia na konwerter nie jest wcześniej wyciszony gdzieś w opcjach? Nie spotkałem się nigdy z czymś takim na sprawnym sprzęcie. To że tego opampa tam nie ma nie oznacza wcale że w tej aplikacji miał tam być, może w tej wersji opamp jest już wbudowany w sam scalony konwerter.