Wpis z mikrobloga

Byłem dziś u mechanika. Na podjeździe pomiędzy częściowo zdekompletowanymi autami stało przedliftowe e38 750iL

Wielkie, masywne, pewnie starsze niż połowa czytających to wykopków. Jeszcze z małą navi. Nawet nie pomyślałem żeby spytać czy to klienta, czy jakiś przyszły dawca części/auto na handel.

V12 w longu. 5.4l pojemności bez turbo, w czasach suvów i 1.0 ecoboostów. Niczym weteran drugiej wojny który dożył do czasu milenialsów.

W uk gatunek praktycznie wymarły. e38 widuje raz na parę tygodni/miesięcy. 750 widzę pierwszy raz. Na autotraderze nie ma ani jednego auta w tej wersji obecnie.

Piękne bydle.


#bmw #motoryzacja #samochody
Pobierz Atreyu - Byłem dziś u mechanika. Na podjeździe pomiędzy częściowo zdekompletowanymi a...
źródło: comment_yxgwI1L5IOzGDzNQ1V0DwNCxP4vvvoJY.jpg
  • 36
@Iskaryota: XD ta lepiej się prowadzi i wygodniejsze XDD moja 29 letnia sierra jest wygodniejsza niż nowa fiesta i lepiej jeździ. To v12 jest nie do #!$%@? miałem taką przez miesiąc miała gaz wsadzony w stodole a jak wymieniałem olej to nie chciał wyjść tak stary był XD. Mimo tego silnik pracował idealnie, jedynym jego problemem jest chłodzenie ale wystarczy dbać o wentylatory i tyle. Ta szybciej przyspiesza XD 7 z
@camaro98: >moja 29 letnia sierra jest wygodniejsza niż nowa fiesta

Może jeszcze Warszawa jest wygodniejsza od Fiesty? Zresztą mówiłem o dokładności układu, nie jego wygodzie. Ja #!$%@? przecież ja tu cały czas mówię o małym miejskim pierdku który prowadzi się lepiej od wielkiej landary jeszcze w longu. Ale nie chcę mi się nawet więcej odpisywać na ten infantylny wywód 20 latka xD. Pozdro i z fartem. Szerokości
@camaro98: 1.0 ecoboost to jeden z lepszych silników małolitrażowych na rynku. Można nie lubić downsizingu, sam uważam, że takie silniki mają sens tylko w samochodach klasy A/B do 1000kg masy. Ale #!$%@? przytaczać za każdym razem "HURR TERAZ TO JAKIEŚ EKOBUSTY ROBIO, NIE TO CO TE 5 LYTRÓW V10" to kuźwa rak instant. Dzisiaj też są doyebane konstrukcje po kilka litrów wypluwające kilkaset koni od byle pierdnięcia. Świat idzie do przodu
dzisiaj nie ma


@Iskaryota: wolnossących V12 chyba już nie ma. Nie wiem czy aston nie ma jeszcze jakiegoś w ofercie.

Zasadniczo downsizing to dość realna sprawa w całym przekroju rynku. Parę białych kruków tego nie zmienia.

Zresztą w takiej e38 nie chodzi o sam silnik, nawet jeżeli ktoś uważa że "1.0 ecoboost lepiej przyśpiesza od v12!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Atreyu: Nie ma, bo ludzie chcą co raz więcej koni i lepsze przyspieszenie od 0 do 100, a bez doładowania się nie obędzie. Można jeszcze bardziej iść w pojemność i tworzyć potwory po 6-8 litrów, ale to zwiększa masę i zaniża wyniki. Ot cała historia.
Nie ma, bo ludzie chcą co


@Iskaryota: nie ma, bo unia, bo normy spalania, bo CO2.

Nie dlatego że ludzie chcą, chyba że mówisz za wszystkich "ludzi" ( ͡º ͜ʖ͡º)

Oczywiście ludzie też chcą coraz lepszych parametrów - ale w tej klasie aut niekoniecznie chodzi o czas do setki. Przynajmniej w ponad dwutonowych limuzynach