Wpis z mikrobloga

W gorących jest wpis użytkownika @TrzyWesoleOgorasy który pokazuje ewidentny błąd na etykiecie marmolady (suma składników produktu przekracza 100%) a co jest w komentarzach? Dwa najbardziej plusowane komentarze (ponad 1000 plusów):
1. użytkownika @tomeczek11 który nie odróżnia procentów od gramów, wg. którego w jednym produkcie może być 108% składników i bardzo tego broni (1209 plusów na moment tworzenia wpisu przeze mnie)
2. użytkownika @uabit który nie odróżnia składu procentowego od tego że na 100 gramów produktu zużyto ponad 100 gramów surowca, w dodatku podważa inteligencję OPa (1618 plusów na moment tworzenia wpisu przeze mnie)

Oczywiście w komentarzach jest masa osób które myślą i przyznają rację OPowi ale nie brakuje też kretynów.

Ludzie, jeśli do 100g wody wlejemy 8g soku to nasz napój nie będzie miał 108% składników, tylko wody będzie ~92,6% a soku ~7,4% soku, czyli w sumie 100%.

Od dziś nie dziwią mnie wyniki na maturze z matematyki podstawowej na poziomie 15%.

#gotujzwykopem #mirko #dzbany #januszematematyki
Zwykly_Czlowiek - W gorących jest wpis użytkownika @TrzyWesoleOgorasy który pokazuje ...

źródło: comment_fkR4Qo7yYUsxDxasuGZsXVeqNRm9d0KY.jpg

Pobierz
  • 197
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zwykly_Czlowiek: Sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. Zakładając, że składniki są posortowane od najwięcej do najmniej występującego - etykieta nie opisuje zawartości syropu glukozowo-fruktozowego, którego powinno być więcej niż truskawek, a mniej niż jabłek. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
92% jabłek + 6% truskawek +5% porzeczki +5% śliwek, razem 108% owoców, gotujemy je, redukują swoją masę o 8% i wychodzi 100% gotowego produktu


@tomeczek11: zrobiłem sobie screena tego wspaniałego wysrywu, będę dzieciom pokazywał na przestrogę jakimi debilami mogą się stać jak nie będą uważać w szkole
  • Odpowiedz
@Zwykly_Czlowiek: ale plusujący też mogą trollować specjalnym plusowaniem tych wysrywów... które przecież same w sobie mogą być trollowaniem, tak że to się może dziać na wielu poziomach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zwykly_Czlowiek: Twoje rozumowanie wydaje się na pierwszy rzut oka logiczne i poprawne, niestety takie nie jest.
Przedstawiona przez Ciebie normalizacja do 100% jest ok, jeżeli tylko nie zmienia się masa poszczególnych półproduktów w trakcie trwania procesu, ewentualnie, jeżeli jeden z półproduktów (np. woda) wchodzi w skład innych półproduktów (owoce) i to co wychodzi z procesu technologicznego, może być uznane właśnie za wodę.
Tutaj jednak sprawa jest bardziej skomplikowana, a na
  • Odpowiedz