Wpis z mikrobloga

Srogie refleksje mnie naszły z nudów. Nie jest to nic odkrywczego ale jakiś czas temu koleżanka nazwała mnie kura domowa, nawet o tym pisałam.

Ona sama jest feministką. Dzięki kobietom takim jak ona słowo feministka ma bardzo negatywny oddźwięk.
Ona uważa feminizm za smycz, która trzyma się kobietę aby robiła i zachowywała się tak jak się oczekuje i co zabawne nawet tego nie zauważa. Musisz być kobietą sukcesu, niezależna i nie zrozumie mnie źle nie ma w tym nic złego o ile nie zmusza się inne kobiety do tego stylu zycia.

Ja odbieram feminizm zupełnie inaczej. Jako wolność wyboru i wolność bycia kim się chce. Kura domowa, business women, matka 7 dzieci, kierowca tira. O to moim zdaniem w tym chodzi. Nie o trzymanie kobiety za pysk przez inne kobiety bo podział obowiązków w domu musi być 50/50 bo jeżeli nie jest to jesteś służącą faceta. To chore. U mnie ja gotuję, ja sprzątam, ja zajmuję się domem. Niebieski ma pracę, która jest stresująca i nie chce mu jeszcze stać nad głową jak kat z workiem śmieci do wyniesienia.
I co najważniejsze sprawia mi to radość. Gotowanie mu, pieczenie ciastek i posiadanie ładnego wysprzatanego mieszkania. On to docenia a ja doceniam jego prace.

Dobra podziwiam jak komuś chciało się czytać mój wysryw.

#zwiazki #feminizm #przemyslenia
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Spajkodron3000: kobieta sukcesu musisz byc! co to znaczy? pracowac w jakims duzym korpo musi? to kobiete bedaca np. pielegniarka albo niepracujaca i z dziecmi, to juz nie mozna nazwac kobieta sukcesu?
  • Odpowiedz
  • 5
@Liwiia mam głównie nerwice lękową przez bardzo popieprzone dzieciństwo. I mniej więcej od dziecka ja mam. Od kiedy mieszkam z Niebieskim jest o niebo lepiej ale to też nie jest tak, że da się wyleczyć w miesiąc. Przynajmniej u mnie.
  • Odpowiedz
@Spajkodron3000, @Alex_Krycek:
To co Ciebie dotknęło jest to właśnie pierwszy etap w którym to wąż zjada swój ogon.
O co chodzi?

To że kobiety narzucają mężczyznom swoje standardy. Wymagają nie dając częstokroć nic w zamian. Teraz powoli zaczynają te elementy wdrażać u siebie.
Jeśli nie spełniasz jej wymagań (jako kobieta) to
  • Odpowiedz