Wpis z mikrobloga

Jaka ścieżka dźwiękowa najlepsza na #oskary #oskary2019 ?

Przesłuchałem wszystkie ścieżki dźwiękowe i mam takie przemyślenia:
1. Czarna Pantera - murzyńskie rapsy, nominacja w ramach poprawności politycznej, bo przecież to pierwszy film o czarnych xD
2. Czarne Bractwo. BlacKkKlansman - pomijając fakt, że to kolejny film o wokół którego krąży nimb poprawności politycznej, to ścieżka dźwiękowa naprawdę dobra. Niestety filmu nie oglądałem i nie wiem jak wpasowuję się narrację, ale na sam słuch jeden z faworytów. Żona niestety nie potrafiła sobie przypomnieć jak ta muzyka w filmie się sprawdzała, bo ona akurat na nim była.
3. Mary Poppins Returns - Disneyowski musical. Nic szczególnego. Muzyka poprawną, ale żeby od razu Oskar...
4. Wyspa Psów - jeden z moich ulubionych filmów zeszłego roku. Dopóki nie obejrzałem Spider-Man Uniwersum stawiałem go jako murowanego kandydata do Oskara za film, animowany, teraz ta perspektywa raczej się oddaliła. Co innego z muzyką. Dla mnie wyśmienita, świetnie wpisała się w klimat filmu, podkreślała sceny i budowała atmosferę. Od pierwszego seansu co jakiś czas wracam do tej ścieżki. Podobnie jak w Czarnym Bractwie ma swój motyw przewodni, który co chwila pojawia się, lekko zmodyfikowany, tutaj jednak mogę w pełnię stwierdzić - robi to robotę w filmie. Mój faworyt.
5. Gdyby ulica Beale umiała mówić - zieeef... Czułem się jakbym włączył jakąś generyczną nastrojową muzykę, generycznego nastrojowego filmu. Nic zaskakującego, nic ciekawego... niczym mnie nie urzekła, a za to uśpiła.

#muzyka #muzykafilmowa

Który film dostanie Oskara za muzykę?

  • Czarna Pantera 28.6% (12)
  • Czarne Bractwo 31.0% (13)
  • Mary Poppins Returns 14.3% (6)
  • Wyspa Psów 19.0% (8)
  • Gdyby ulica Beale umiała mówić 7.1% (3)

Oddanych głosów: 42

  • 9
@sarmatawkapciach: o ile Czarna Pantera to faktycznie czysta nominacja z poprawności politycznej, to Czarne Bractwo miało konkretną tresc, historie i niosło za sobą jakis przekaz (i to nie jednostronny, jak to bywa w przypadku filmów o mniejszościach rasowych czy etnicznych), wiec tutaj moge powiedzieć, ze są to nominacje zasłużone. Pozostałych trzech jeszcze nie widziałam, ale podejrzewam, ze nie przebiją bractwa.
@nexe trochę będzie im trudno dostać Oscara za soundtrack jak nie są nominowani. A Star is Born ma nominację do najlepszej piosenki (i tutaj myślę, że wygra i mocno kibicuję, bo jestem fanem Gagi, zwłaszcza za jej projekty poboczne).
@sarmatawkapciach:

o ile Czarna Pantera to faktycznie czysta nominacja z poprawności politycznej

murzyńskie rapsy, nominacja w ramach poprawności politycznej, bo przecież to pierwszy film o czarnych xD


Murzyńskie rapsy ? Chyba słuchaliśmy innego soundtracku.
Göransson moim zdaniem odwalił kawał dobrej roboty i akurat to jedna z kategorii na którą raczej zasługiwał na nominację, no ale przecież na vikop jak się mówi o Black Panther to w tym samym zdaniu musi być
@ProwojMiliten masz rację - są dwa albumy opisane jako soundtrack i Deezer wyrzuca mi jako najlepszy wynik właśnie album z rapsami i dopiero jak otworzyłem pełną listę to pojawił mi się gdzieś dalej wynik z klasyczną muzyką filmową. Muszę jednak nadrobić zaległość.
@ProwojMiliten prawilny soundtrack rzeczywiście fajny - klimatyczny z tymi bongosami i afrykańską muzyką, choć zupełnie nie pamiętam go z kina, więc też nie był tak dobry, żebym zwrócił na niego uwagę podczas oglądania

Nie wiem za co Beale Street miałby dostać Oskara. Zapychacz jakich wiele - każdy inny nominowany ciekawszy.
@sarmatawkapciach: Osobiście bym raczej też nie wybrał, choć ostatni werdykt wydam po obejrzeniu. Jedynie sądzę, że akademia wybierze ten.
Ogólnie jakoś żaden mnie nie porwał szczególnie (rip first man), ale jakbym miał wybierać to chyba znów ten Desplat (choć nagrodę z poprzedniego roku mógłby oddać ( ͡° ʖ̯ ͡°) )