Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 599
Wyobrażacie sobie co muszą mieć w głowach tacy studenci prawa na pierwszym czy drugim roku kiedy naoglądają się #suits ?

Widzą siebie na szczycie złota 44 w #warszawa czy Skytower we #wroclaw.
Garniak za 10 patyków i sikor za drugie tyle.
Rano golf z Solorzem, później szybka sprawa w sądzie i na błotną kąpiel.
Po południu obwarzanek w budce przy biurowcu, a potem spotkanie z wściekłym Sobiesławem Zasadą:
- Zwolnię cię jeśli czegoś nie wymyślisz, zapracuj na pieniądze, które ci płace.
- Zwolnić to ja mogę ciebie, może teraz ty udowodnisz, że możesz być moim klientem, to ja tu rozdaje karty.

Gabinet pełny winyli, na parapetach piłki z podpisami Lewego, Dudka i Boruca,
z głośników gramofonu leci Krzysztof Krawczyk.

Na stole czekają już bilety na strefę VIP Legia-Widzew, oczywiście obok Kwaśniewskiego, załatwione przez
ładną i wszechwiedzącą sekretarkę Ewelinke.

Przegrywasz? Ktoś przystawia ci broń do skroni? Masz 146 wyjść z tej sytuacji.

Wieczorem kolacja w Mariocie gdzie oczarowujesz swoją partnerkę cytatami z filmów Kieślowskiego.

A potem okazuje się, że konczysz w jakiejs podrzędnej kancelarii udzielając porad Grażynie i jej konkubentowi.

#pasta #suits #heheszki #prawo
  • 18
@Migajaca_dioda: mam kuznke i brata ciotecznego, ona po gdańskim on po akademii krakowskiej i że względu że nie mają rodziny adwokackiej maja narzeczonych z owych rodzin. Myślę że bez znajomosci albo rodziny nigdy nie wybijeaz się w tym zawodzie
@chianski może życie marzeniami jest lepsze dla nich. Po co się mają uświadomić przynajmniej przez te parę lat będą szczęśliwi. To tak jakby uświadamiać murzynów, że ich praca na plantacji tak naprawdę nic im nie da. Ludzie żyjący w świecie marzeń mają lżejsze życie. Tak samo jak ludzie nie myślący.
@szynszyla2018:

Ludzie żyjący w świecie marzeń mają lżejsze życie


Nie zgodzę się z tym, życie w świecie marzeń niszczy mi życie. Potem gdy następuje zderzenie z szarą rzeczywistością ciężko jest się pozbierać. Dużo lepiej być świadomym gdzie jesteś w rzeczywistości, tu i teraz by czerpać z możliwości, które masz przed nosem i dążyć do celów, które są możliwe do osiągnięcia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Migajaca_dioda: dziewczyna mojego kolegi pracuję w dość znanej kancelarii we Wrocławiu, powiazanej politycznie, nie ma żadnego wykształcenia, jej głównym zadaniem jest wysyłka korespondencji, pracuje już trzeci rok, ma pensje ok 7k brutto, na start miała 5k brutto. Pytam kolegi skąd taka wysoka pensja biorąc pod uwagę obowiązki, odpowiedź to lojalność ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chianski no nie wiem, przynajmniej przez te 5 lat będzie żył bez stresu i będzie chodzić w garniaku i aktówce szczęśliwy. Jak się uda to może faktycznie będzie mógł żyć jak w swoich marzeniach. A tak? Musiałby żyć smutny i pogodzony ze swym losem już od matury. Poza tym mniej stresu =lepsze samopoczucie =lepszy kontakt z innymi =lepsze zdrowie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MRCHAD: napisał, że pasta.

Najśmieszniejsze, że przynajmniej wśród moich znajomych po tym kierunku, to się w sumie sprawdza. Koleżanka w połowie studiów poszła do znanej warszawskiej korporacji na staż. Mówiła o tym z pol roku wcześniej. Pierwszym szokiem okazał się fakt, że staż ma być bezpłatny. Kolejnym, że nie chodzi na rozprawy, podpowiadając prawnikom kruczki prawne, tylko została zatrudniona do obsługi ksero i przepisywania dokumentów przez miesiąc po 10 godzin dziennie