Wpis z mikrobloga

Jakie są zalety nieposiadania auta w mieście?


@AlfredoDiStefano: pieniądze. Jedynie to. Bo jeżdżenie komunikacją ciężko uznać za zaletę, o ile nie mieszkamy w bardzo zakorkowanym mieście z bardzo dobrą komunikacją miejską.

Mieszkałem trochę w Krakowie bez auta i jeździłem wszędzie tramwajami. Mieszkając za Krakowem, albo w miastach z gorszą komunikacją nie wyobrażam sobie.

Szczególnie w zimowe poranki tłukąc się w zbiorkomie. Zupełnie inaczej niż na podgrzewanym fotelu z kawą i ulubioną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@k__d: nadal dla biednych. Garaż podziemny, swoje miejsce parkingowe. Prywatne parkingi. Przecież nie musisz szukać miejsca pod biedronka albo blokiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapster: nie mam "stałego" miejsca pracy. Mam kilka punktów swojej firmy i jeżdżę między nimi. Nie siedzę 8h w biurze. Więc odległość z domu do firmy nie ma żadnego znaczenia.
@AlfredoDiStefano: Przybieram się do kupna auta bo zbiorkom mocno nie po drodze do pracy. Zbiorkomem jadę średnio 50 minut, a autem 20-30.
Ale jak pomyślę o OC, naprawach (bo oczywiście starszy kaszlak to co chwilę coś), paliwie, spadku wartości, parkingach, to...