Wpis z mikrobloga

Pytanie do #rozowepaski i #niebieskiepaski: czy ja naprawde jestem jakaś dziwna i staroświecka bo oczekuję, że facet będzie za mnie płacił na pierwszych randkach? Rozumiem w późniejszym etapie coś postawić niebieskiemu, ale na początku relacji to przecież mężczyzna powinien zabiegać o partnerkę i pokazać, że mu zależy na tej relacji. Zaczęłam się nad tym zastanawiać po wpisie jednej z mirabelek. Ogólnie jestem przerażona dzisiejszymi czasami, kiedyś to była podstawa. A teraz księciuniom się w dupach poprzewracało, bo mają s--s na pierwszej randce i przestają się starać.

#zwiazki
  • 212
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czylipapryka: Mamy równouprawnienie, zarobki są już w zasadzie takie same (ponoć samotne kobiety statystycznie zarabiają nawet więcej od samotnych mężczyzn w Polsce). Nie ma już miejsca na takie kurtuazje.
Choć w niektórych okolicznościach mógłby płacić ten co zaprasza, zupełnie niezależnie od płci.
  • Odpowiedz
@czylipapryka: Savoir Vivre nie mówi, że to facet ma płacić - mówi, że to zapraszający powinien zapłacić.

Jako strona zapraszająca, prosimy o rachunek dopiero wtedy, gdy stwierdzimy, że nasi goście skończyli konsumpcję. Sami zaś staramy się jeść tak, by odłożyć sztućce jako ostatni. Tego wymaga savoir vivre.
  • Odpowiedz
@czylipapryka: uważam, że na pierwszej randce najlepszym rozwiązaniem jest, że każdy płaci za siebie. To juz nie te czasy, że kobiety nie miały wlasnych srodków i facet musial "kupic" wzgledy kobiety i pokazać jej, że bedzie go stać, żeby ją utrzymać.
  • Odpowiedz
@czylipapryka: alez to jest dokladnie to samo. Zasady savoir-vivru to niepisane zasady prawa uznaniowego. Zostaly wymyslone po to, aby ludziom ULATWIC rozne sytuacje. Jezeli prawo sie zmienia, to i zasady odchodza w zapomnienie. Rownouprawniona kobieta to taka, ktora powinna byc traktowana na rowni, a wiec i sama za siebie placic. Brzmi smiesznie co nie? No ale tak niestety jest. Kazdy kij ma dwa konce.

Po co przepuszczac rownouprawniona kobiete w
  • Odpowiedz
@czylipapryka: Nikt się ma do was nie p-----------c o to że nie jesteście staroświeckie i nie trzymacie dziewictwa do ślubu, bo przecież XXI w i rewolucja seksualna za nami, ale jak chodzi o darmowe w----------e na randce to facet ma się zachowywać po staroświecku i fundować wam żarcie, przynosić kwiaty i prezenty i w ogóle ma być jak średniowieczny rycerz połączony z dżentelmenem. No się k---a zdecydujcie.
  • Odpowiedz
ale na początku relacji to przecież mężczyzna powinien zabiegać o partnerkę i pokazać, że mu zależy na tej relacji.


@czylipapryka: #logikarozowychpaskow a raczej feminazistek, czyli zjeść ciastko i mieć ciastko, bo chcą mieć nowe przywileje i zachować stare co nie wpisuje się w równouprawnienie. No i czemu niby facet ma pokazywać, że jemu zależy, a kobieta nie? Z drugiej strony może obrabiasz gałę na pierwszej randce, a na
  • Odpowiedz
zymi czasami, kiedyś to była podstawa. A teraz księciuniom się w dupach poprzewracało, bo mają s--s na pierwszej randce i przestają się starać.


@czylipapryka: Z jednej strony uważam, że koleś powinien płacić, z drugiej strony w-----a mnie, że tego oczekujesz (że kobiety tego oczekują). ;)
  • Odpowiedz
Rozumiem w późniejszym etapie coś postawić niebieskiemu, ale na początku relacji to przecież mężczyzna powinien zabiegać o partnerkę i pokazać


@czylipapryka: nie POWINIEN

w życiu pewnie nikogo Ty na randkę nei zaprosiłaś ze swojej inicjatywy i myślisz że jak Cie wyciąga no to niech
  • Odpowiedz