Wpis z mikrobloga

Okej, postanowiłem sobie pograć w kolejną część Wizardry i padło na Wizardry 7. Przeczytałem sobie FAQ odnośnie tworzenia drużyny i część innego FAQ dotyczącą ogólnych porad. To wraz z graniem trochę w tę grę mi nie wystarczyło, jakoś tego jeszcze nie czułem, to postanowiłem przeczytać instrukcję i cluebook. Okazało się, że instrukcja ma 52 strony, a cluebook 100.

No to w ramach oderwania się, zainteresowałem się strategią Alpha Centauri, ale tam też przydałoby się przeczytać instrukcję.

Ma ona 252 strony.

faaak

No nieprędko napiszę coś konkretnego xD

#crpg #strategie
  • 7
@Lisaros: a wkleję kilka przykładów.

Z instrukcji do Wizardry 7:

INTRODUCTION FOR

NEW PLAYERS

What is Fantasy Role Playing?

Role playing is just as it sounds. You play the role of something someone other than yourself. Just like professional actors and actresses, you pretend to be a character, acting and reacting to situations as he or she would.


In fantasy role playing (FRP), you also pretend to be another, but you
@Lisaros: Przy starszych grach zawsze warto przeczytać instrukcję i cluebook. Mam na horyzoncie m.in. Darklands i powoli przeglądam pdf.

Wizardry 7 to z tego co kojarzę chyba najtrudniejsza odsłona i generalnie jeden z najtrudniejszych cRPG-ów ever? Lądujesz na planecie z bliżej nieokreślonym zadaniem i odkrywasz ruiny cywilizacji, rozkminiając co tam właściwie zaszło. Ponoć świetny worldbuilding, ale wymaga tony zaangażowania. Z tego co pamiętam z bloga cRPG Addict, to gra na jakieś
@Lisaros:

No to w ramach oderwania się, zainteresowałem się strategią Alpha Centauri, ale tam też przydałoby się przeczytać instrukcję.


No, właśnie leci do mnie z Niemiec w bigboksie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Silvaren: nope, wręcz przeciwnie, już drugi raz gram! :P

Drugi raz, bo za pierwszym razem mój mnich dostał choroby (disease), której nie mogłem wyleczyć, a która go mocno pokiereszowała. Co więcej - im dłużej ją miał, tym mniejsze szanse wyleczenia, lol, już lepiej tam umrzeć, niż to dostać. Acha - śmierć z powodu choroby sprawia, że po wskrzeszeniu dalej jest się chorym i umiera się od razu po wskrzeszeniu ( ͡