Wpis z mikrobloga

@adii_22: Jeżdżę laguną 2.0Pb z 2009 hatchback. Bardzo wygodne auto, w środku dużo miejsca, duży bagażnik. Elektryka foteli, grzanie dupy, tempomat, kimatronic, panoramiczny dach, czujniki parkowania z tyłu. Auto dosyć dynamiczne, ale spalnie dosyć wysokie. W mieście około 13,5 l (przy dynamicznej jeździe), w trasie przy prędkościach do 110 km/h około 8-8,5. Średnia z miesięcy wakacyjnych, około 5k km (80% w trasie, 20% w mieście)- 8,6. Silnik podobno źle znosi gaz,
@adii_22: 2.0 140KM posiada ręczną regulację luzów zaworowych i podobno ma miękkie gniazda
2.0 170KM oraz 2.0 205KM to ten sam silnik Renault z hydrauliczną regulacją luzów, dużo lepiej znosi LPG.
wersja 170KM oraz 205KM jest wyposażona w turbo.
@ksiak i to ręczna do bólu. Nie reguluje się w tym silniku podkladkami a wymianą szklanek niestety. Ale jako użytkownik tego silnika w LPG jak najbardziej mogę go polecić. Jak się dba o instalację to i ma gazie pojeździ. Ja zrobiłem ok 60k km ale czytałem na forum że dużo większe przebiegi ludzie tym na lpg robili.
@adii_22: Zastanów się jeszcze nad 2.0 dCi, bardzo udany silnik z łańcuchem rozrządu. Jeśli benzyna, to 2.0T. Poza tym - sam mam LIII Coupe 2013, ale dopiero od tygodnia więc za dużo powiedzieć nie mogę - wcześniej 4 lata jeździłem LII 1.8 16V i byłem mega zadowolony. Znajomy ma LIII kombi 2010 od nowości, jedyne na co narzeka to że kupił biedawersję (bez nawigacji, z manualem, wersja to chyba Dynamique). Kilka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@thePiter: 2.0 dCi ma mój kolega w 2fl. Nie twierdzę, że to zły diesel, ale nie chce diesla, mam już jednego i nie lubię pracy tego paliwa. Chcę benzynę. 2.0T to dużo droższa eksploatacja? Jak z trwałością tego silnika ?
@adii_22: Mam 2.0T już od roku, założyłem też LGP - spalanie 13L. Eksploatacja raczej bez problemów, jedynie z zawieszeniem jest kłopot, co chwilę coś stuka. Są problemy z amortyzatorami przednimi (stukają na nierównościach, choć tłumią prawidłowo), sprężynami tylnymi (pękają na pierwszym zwoju), stabilizatorem (który się przesuwa).
Poza tym automat bardzo przyjemny, wyposażenie dobre. Żałuję tylko, że nie mam 4Control.
2.0T jest jednak sporo droższy od pozostałych wersji i trudniej go znaleźć.