Wpis z mikrobloga

@MkD1337: tak z czystej ciekawosci, na #!$%@? komu ten asystent? W mapch google i tak jest rozpoznawanie mowy od dawna, wiec w aucie sie obejdzie kazdy bez asystenta, a to jedyny powod ktory ma jakis sens dla mnie.
@5684379: na razie to gadżet... Jak zrobią chociaż w 80% podobny do wersji US to będzie mega wygodne....
Zamawianie pizzy, taksy, ubiera czy wyszukiwanie i kupowanie biletów PKP będzie dużym ułatwieniem
@5684379 ja najchętniej korzystam z sterowania światłem w domu. Kiedy na przykład chce włączyć film to nie muszę łazić i gasić wszędzie światła a wydam komendę że chce tryb filmowy to zapala mi się lampka za narożnikiem i gasić wszędzie światło. Do tego klimę planuje która też będzie sterowana głosowo i może rolety podłączone do trybu filmowego :D
@carlosglog @5684379 korzystam z chińskich przełączników sonoffa. Koszt jest mały bo od 4$ kupisz zwykle przechaczniki na kabel ( tutaj ingerujesz w kabel jakiegoś urządzenie co może być mało estetyczne ale kabel można schować jak masz mało miejsca na zastosowanie Smart gniazdka (10$) działa na zasadzie I/0 wiec lampkę masz zawsze wlaczoną i sterujesz glosem/aplikacja/przyciskiem na przełączniku. No i przełączniki naścienne które zastępują zwykłe a przy tym ładnie wyglądają. Jeszcze jest opcją
@5684379: szczerze mówiąc to prosty sposób. Jeżeli już wyszuka odpowiednie połączenie to podpięty pod asystenta google pay sam pobierze kasę z konta a na maila wyśle bielet w formie elektronicznej. Dodatkowo przypomni ci że np za 30 min masz pociąg.

Pytanie czy PKP znajdzie odpowiednio dużo rigczu by dostosować swój system pod asystenta
@carlosglog
@5684379
No i jeszcze mam auto które ma ogrzewanie postojowe i staram się teraz dogadać z asystentem żeby mi nagrzał w aucie na daną godzinę ale to bardziej chyba jako gadged bo mogę to ustawić z aplikacji auta. Także możliwość jest wiele ale chyba światło jak dla mnie jest największym jak na razie atutem.
@carlosglog
@5684379
Sorry że wam tak spamuje ale wszystko to będzie bardziej wygodne jak wystartuje wsparcie dla głośników google home bądź też innych firm jak JBL link gdzie nie będzie trzeba mieć przy sobie telefonu i każdy domownik będzie mógł powiedzieć do tego głośnika co chce zrobić. Niestety jeszcze z głośnikami nie da się gadać po polsku ale to się zmieni myślę że do pół roku.
Jeszcze jedna sprawa to jak macie