Wpis z mikrobloga

Ej @mfind sprawa jest - ubezpieczam u Was samochód już drugi rok. W zeszłym roku był to Gothaer, w tym roku niższą kwotę zaproponował mi YouCanDrive i to z tej propozycji skorzystałem - oczywiście za pośrednictwem Waszej strony internetowej. Przed chwilą dostałem jakiś list od firmy Gothaer, że sami przedłużyli mi ubezpieczenie, i że jestem im winien 1500 zł... Ja sam powinienem się zainteresować, żeby wypowiedzieć umowę poprzedniemu ubezpieczycielowi, Wy się tym nie zajmujecie z automatu?
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robertx: Mirku, nie możemy się podpisać za Ciebie, dlatego nie jesteśmy w stanie ogarnąć wypowiedzenia :/ Jeśli rozmawiałeś z jakimś naszym doradcą telefonicznie, to powinieneś być poinformowany o wypowiedzeniu.

W tej sytuacji możesz odnowione ubezpieczenie wypowiedzieć zgodnie z art. 28 a ustawy o ubezpieczeniach. Pozwala wypowiedzieć odnowione automatycznie ubezpieczenie, jeśli posiada się zawarte w innej firmie w tym samym czasie.
  • Odpowiedz
@robertx: No bo ubezpieczenie po zbywcy nie przedłuża się automatycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w agencji jak byłeś, to zapewne dostawałeś wypowiedzenie do podpisu i agent za Ciebie wysyłał do firmy (ze swoją pieczątką)
  • Odpowiedz