Wpis z mikrobloga

Zastanawiam sie czemu bogaci Holendrzy nie inwestuja kapitalu w nieruchomosci w celu ich wynajmu? Tutaj na lokacie mozna dostac do 1,5% rocznie jak masz wiekszy kapital, kupno mieszkania wydaje sie bardzo oplacalne, sa tu wysokie ceny najmu. W Polsce to co drugi emeryt ma mieszkanie kupione dla wnuka I wynajmuje aby kredyt sie splacal, tutaj nie zauwazylem ludzi zarabiajacych w ten sposob, wie ktos moze dlaczego tak jest?
#holandia
  • 15
@open_or_die: tutaj sa miejscowosc gdzie 60% mieszkancow jest milionerami w Euro, 500k€ to bedziesz mial rate ok 1200€, wynajmiesz za 1700€ I jestes do przodu, darmowe mieszkanie dla wnukow, ale tu nikt tego nie robii to jest nie logiczne
@jaktrwogatonawykop: na zachodzie (beneluks, niemcy, francja), większość osób nie ma swoich mieszkań tylko całe życie wynajmują (u nas to przekonanie, że trzeba być "na swoim" to chyba naleciałość z PRL`u) więc, pewnie wychowanie, kultura i jakieś wzorce, mają na to wpływ. Poza tym dobrze zarabiają, więc nie patrzą tylko na to, żeby być "do przodu", o emeryturę nie muszą się martwić i tak się żyje pomału na tej wsi ( ͡
@jaktrwogatonawykop: wow, przecież tutaj wielu jest takich. Mój landlord ma chyba 6 domów i każde podzielona na kilka studio. Jeżeli koszt wynajmu z gementee takiego domu to 700 euro + media a on bierze od każdego conajmniej te 500 , to przy dwóch osobach już jest na plusie, a wg. gminy może mieszkać 5. Więc sobie policz :) dodatkowo wszelkie naprawy/remonty robi sam:)
na zachodzie (beneluks, niemcy, francja), większość osób nie ma swoich mieszkań tylko całe życie wynajmują (u nas to przekonanie, że trzeba być "na swoim" to chyba naleciałość z PRL`u) więc, pewnie wychowanie, kultura i jakieś wzorce, mają na to wpływ. Poza tym dobrze zarabiają, więc nie patrzą tylko na to, żeby być "do przodu", o emeryturę nie muszą się martwić i tak się żyje pomału na tej wsi ( ͡° ͜
@pawel-niczyporek: pyta dlaczego ludzie nie kupują mieszkań, jako inwestycję, skoro wyjdą na tym lepiej niż na lokacie w banku. No to przecież mówię (nie wyczymam zaraz), że nie mają parcia na to żeby cały czas być "do przodu" z hajsem bo dobrze zarabiają i mają spokój. Dla wnuków mieszkań nie kupują, bo nie są tak nauczeni, że trzeba być na swoim.
I jeszcze raz, jak ktoś fajnie zarobi, i ma PEWNĄ
na zachodzie (beneluks, niemcy, francja), większość osób nie ma swoich mieszkań tylko całe życie wynajmują (u nas to przekonanie, że trzeba być "na swoim" to chyba naleciałość z PRL`u) więc, pewnie wychowanie, kultura i jakieś wzorce, mają na to wpływ.


@lewniesprzymierzasiezkojotem: Szczególnie ta część wypowiedzi odpowiada na pytanie OP-a dotyczące przyczyn braku inwestowania w mieszkania na wynajem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przyjemnej niedzieli.
@lewniesprzymierzasiezkojotem: Myślałem, że piszesz z Australii.

No ale w Polsce ci, którzy kupują dla przyszłych pokoleń, robią to właśnie jako inwestycję kapitału. Zatem na pytanie, dlaczego w Holandii nie inwestują podobnie, odpowiadasz, że... nie robią tego, bo nie robią tego. Trochę nie na temat.

Nie wiem - nie lubię skoków, bo są nudne.
@pawel-niczyporek: @jaktrwogatonawykop: @lewniesprzymierzasiezkojotem:
Bo to jest słaba inwestycja: na ogarnięcie takiego mieszkania potrzebuje poświecić powiedzmy 2 dni miesięcznie i mam z tego 1k€. Przedtem jeszcze muszę poświecić pewnie pare tygodni na ogarnięcie co i jak. To ja wole wziąć 2 dni „nadgodzin” i zarobić te 1k€ bez ryzyka i kombinowania.
Jeśli już to kupno mieszkania i sprzedaż go po roku-podobno ceny w takim Amsterdamie czy Rotterdamie niezłe rosną.

Jakby
Jeśli mówimy o wynajmowaniu domów, na których jest hipoteka, to nie jest to tutaj takie proste. Są różne zasady, które ten proceder utrudniają. Co innego jak można kupić mieszkanie od ręki - wtedy istotnie można sobie stworzyć ładny dochód pasywny.