Wpis z mikrobloga

@przeciwko78 - napisał że jestem wstrętny jak ta nagonka na WOŚP to ja mu na to: wstrętna jest nieprawdziwa mitologia tego WOŚP- owsiak to wedle niej świecki święty. To jest ciężki biznes, nic więcej (moim zdaniem) . Ja nikomu do kieszeni nie chce zaglądać, jednak dobrze żeby ludzie mieli świadomość jak te liczby wyglądają, bez WOŚP nie będzie zagłady chorych dzieci w istocie są to tak małe sumy na skale kraju, że nikt tego nie zauważy jak jej nie będzie... już lepiej żeby te pieniądze szły na badania w medycynie jakieś granty dla obiecujących naukowców, na obiecujące terapie... jeśli o mnie chodzi to żonka Owsiaka może zarabiać i 30.000pln miesięcznie to prywatna fundacja- ale dlaczego niby lidzoe mają tego nie wiedzieć? /co sądzicie ? Jestem wstrętny?
  • 10
już lepiej żeby te pieniądze szły na badania w medycynie jakieś granty dla obiecujących naukowców, na obiecujące terapie...


@12358: napisałeś, że lepiej przeznaczyć pieniądze z prywatnej zbiórki na inny cel, gdzie jeszcze dwa zdania wcześniej mówisz, że nie chcesz nikomu do kieszeni zaglądać. To się nie trzyma kupy.
@mojemirabelki: już Ci tłumacze:
1. Jeśli dysponuje się tak małymi środkami to lepiej je przeznaczyć na jakis cel w którym takie kwoty będą miały znaczenie np. Badania/ jak jak celem ma być sprzęt dla szpitali to tak jakby sikać do oceanu i liczyć że poziom wody się podniesie.
2. Nie robić z biznesmena świętego , On i Jego żona (Owsiakowie) maja z WOŚP konkretne bemefity (żona pensje- niemałą, a Owsiak fejm
@12358: akurat ta fundacja wzięła sobie na cel kupno sprzętu, którego po prostu było brak. Działają oni już trzecią dekadę i to między innymi dzięki nim coś poszło do przodu w kierunku ochrony zdrowia dzieci (i nie tylko). Taki obrali cel, ludzie im zaufali i przez te lata wszystko rozkręciło się do tego stopnia, że gromadzą całkiem pokaźne sumy jak na publiczną zbiórkę.

Nie twierdzę, że rozwój badań nie ma znaczenia,