Wpis z mikrobloga

Pytanie głównie do #rozowepaski . Mojej dziewczynie spóźnia się okres 9 dzień, ona mocno panikuje, ja początkowo twierdziłem ze nie ma się czego bać, jednak przez to ze ona mnie tak nakręca sam juz nie wiem. Testu nie zrobi bo się boi ze wyjdzie pozytywny. Stąd moje pytanie, czy brak okresu moze być spowodowany czymś innym, czy jednak powinienem juz odkładać na wycieczkę do Czech? #rozowepaski #kiciochpyta #ciaza #macierzynstwo
  • 79
@miczal

Sex jest dla tych, którzy liczą się z konsekwencjami


Oczywiście, a tą konsekwencją może być również aborcja i związane z nią skutki uboczne.
Ogólnie zgadzam się z tym, że należy stosować antykoncepcję, jeżeli dziecka mieć nie chcesz, ale moim zdaniem seks nie równa się gotowości na rodzicielstwo. Czasem antykoncepcja może zawieść, pewnie zdarzy się też zapomnieć (ludzka rzecz, o ile wyciąga się wnioski i nie popełnia tego błędu ponownie), dlatego dobrze
@adoksz NIE ZROBI BO WYJDZIE POZYTYWNY XDDDDD, a wiesz, że kobieta może mieć okres podczas ciąży? To tak na pocieszenie. Enjoy wasz gowniak ( )
@adoksz: niech idzie po test. Jeśli ma okres jak w zegarku to jest się czym przejmować. Jeśli nie, to nie. Okres może przesunąć wiele rzeczy: przeziębienie, podróż, stres. Niech na razie wyluzuje. Ty idź do jakiegoś Rossmana jak się w aptece wstydzisz, zakup test i powiedz żeby z rana zrobiła. Później będzie wiadomo czy to dziecko i będziecie się martwić, czy fałszywy alarm.
@PhoenixSoul no wyobraź sobie, że rzadko używa się określenia plamienia implantacyjnego i zastępuje się go zwykłym 'okresem w ciąży'. Takie rzeczy mam ci tłumaczyć?
Nie każdy to zrozumie, człowieku, więc lepiej użyć prostego określenia.
@Kaplanka: ale takie określanie implantacji okresem jest odwróceniem znaczenia. Plamienie implantacyjne oznacza że zapłodnione jajeczko zagnieździło się w macicy. Czyli jest ciąża. Okres (inaczej miesiączka) oznacza że ciąży nie ma. Uproszczenie które stosujesz wprowadza w błąd. Serio, polecam lekturę na ten temat.
@adoksz: Mojej jednej spóźniał się 3 tygodnie, innej 6 miesięcy, a obecnej coś około 2 tygodni. U innych były podobne odchyły. Różowe paski już tak mają ¯\_(ツ)_/¯

A jak tak się dziewczyna boi to każ jej sikać i z głowy :)