Wpis z mikrobloga

@hellsmash86: Co przeszkadza tej kobiecie zwolnić się i zatrudnić w markecie skoro lepiej płacą i mają mniejsze wymagania( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@hellsmash86: idąc tym tropem to większość kierunków w Polsce to g---o kierunki jak i większość zawodów to g---o zawody. A jednak zawód przedszkolanki też jest w społeczeństwie potrzebny żebyś mógł swojego gowniaka zaprowadzić jak będziesz chciał iść do pracy.
Najlepiej jakby w każdym zawodzie można było zarabiać adekwatnie do wykształcenia i umiejętności ale jednak żeby każdy miał to minimum pozwalające godnie żyć.
  • Odpowiedz
pochwal się swoim wykształceniem? Harvard czy Oxford?


@Duze_p--o: Akurat uczelnię mam wpisaną w profil odkąd mam tu konto, a i tak jej ukończenie nie przeszkodziło mi zweryfikować rynku pracy i przekwalifikowanie się pod kątem lepszego zawodu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Z jednej strony praca przedszkolanki to kiepsko płatna posada ale z drugiej są państwowe etaty z 4 godzinami pracy dziennie - więcej to nadgodziny - przynajmniej tak było parę lat temu, kiedy moja matka pracowała w przedszkolu. Ona jako wyksztalcona w innym zawodzie siedziała w tym jazgocie 8h a wykwalifikowane nauczycielki połowę tego czasu i więcej zarabiały. Także tego... Te przywileje sprawiły, że państwo uwolniło ten zawód i dlatego teraz mają lipę.
  • Odpowiedz
@hellsmash86: A co jak masz naturalny talent w zawodzie, lubisz to co robisz i tak naprawdę inne kierunki np techniczne ni jak Ci nie pasują?

Co z rób to co kochasz ;D

Takie życie mamy pewne predyspozycje i łutem szczęścia trafiasz w zawody lepiej i gorzej płatne...

oraz w sumie z różną możliwością dorabiania po godzinach etc
  • Odpowiedz
sugerujesz, że wszystkie przedszkolanki powinny się przekwalifikować na kasjerki?


@Duze_p--o: Sugeruję, że osoby biorące pod uwagę pedagogikę powinny mieć na tyle rigcz'u aby potem nie narzekać na zarobki, które w przypadku przedszkolanek przecież przed studiami nie były jakąś tajemnicą.

A co jak masz naturalny talent w zawodzie, lubisz to co robisz i tak naprawdę inne kierunki np techniczne ni jak Ci nie pasują?

Co z rób to co
  • Odpowiedz
@290988 @hellsmash86 @Endrius : chyba nie rozumiesz problemu, pewnie żadnym problemem byłoby dla niej pójście pracować do biedronki, ale już może za pare lat być to dla Ciebie problemem jak zapragniesz mieć dzieci, jednocześnie nie rezygnując z pracy i nagle ceny przedszkoli będą kosmiczne drogie bo liczba wykwalifkiowanych przedszkolanek będzie znikoma.
Zdrowy układ ekonomiczny to taki w którym za pracę, która wymaga konkretnego wykształcenia i umiejętności nabywanych przez system
  • Odpowiedz
@hellsmash86 tyle teraz dają dotacji na prywatne przedszkola, plus różne te programy z przedsiębiorczych kobiet. Założyć z dwiema koleżanką i placówkę i od razu może być lepiej
  • Odpowiedz
@hellsmash86: ee wiesz wszystko zależy czy da się za to żyć, jak na rachunki wystarcza to mi lata że inni mają lepiej, jak ledwo na dojazdy to trochę przykre

mnie osobiście czasem nachodzi refleksja że to kurde do bani jest że np w Nowergii czy Stanach osoba robiąca dokładnie to samo co ja zarabia 3-4x więcej przy koszcie utrzymania domy na poziomie 2x wyżej niż moje..
ceny mamy w sumie
  • Odpowiedz
@rakiwo: Wiesz jaki jest obecnie przesyt na rynku pracy osób po pedagogice? Nadal jest to jeden z kierunków najmniejszej linii oporu, nie grozi nam zatem w najbliższym czasie brak osób po pedagogice. Jeżeli ludzie przestaną w końcu aplikować na stanowiska przedszkolanek, to pensje zaczną rosnąć i ponownie znajdą się chętni, tak jak to ma miejsce w przypadku kasjerek, o które ta kobieta ma pretensje, dyskonty co chwila szukają pracowników i
  • Odpowiedz
Sugeruję, że osoby biorące pod uwagę pedagogikę powinny mieć na tyle rigcz'u aby potem nie narzekać na zarobki, które w przypadku przedszkolanek przecież przed studiami nie były jakąś tajemnicą.


@hellsmash86: mówisz o rigczu a przecież jedno z drugiego nie wynika. To, że jakiś zawód jest źle opłacany, wcale nie znaczy, że tak powinno być.
  • Odpowiedz
@hellsmash86:
Ktoś kto ma takie kwiatki w opisie pisze o raku? XD
Kulturystyka, Bieganie, Pływanie, Siatkówka, S--s, Zdrowie, Żywienie, Gotowanie, Grafika Komputerowa, Rysunek, Filozofia, Podświadomość, Samodoskonalenie, Gry, Muzyka Elektroniczna

ZNACIE TE LASKI, NIE? XD NIEOBLICZALNE XD
  • Odpowiedz
A jakiego przygotowania wymaga praca w przedszkolu z dziećmi? Bądźmy szczerzy, jest to bardzo prosty zawód. Babka żali się w liście o jakimś zaufaniu publicznym, bo do pilnowania by Bartuś z 1c nie włożył sobie ołówka do nosa trzeba certyfikatów bezpieczeństwa. Roszczeniowa zdzira.

Zero refleksji jak podnieść swoje kwalifikacje by lepiej zarabiać (skoro już zarobki są dla niej ważne) a RYNEK TAK WŁAŚNIE WYCENIL JEJ UMIEJĘTNOŚCI, tylko k---a roszczeniowe podejście i pisanie
  • Odpowiedz