Wpis z mikrobloga

Trzymajcie mnie, co za debile xD Zdjęcie pochodzi z Scheveningen (dzielnica Hagi). Kto by pomyślał, że trzydziestopięciometrowy stos palonych palet rozniesie się po okolicy przy wietrze w kierunku lądu. Na zdjęciu widać popularny w sylwestra (i nie tylko) w Holandii "vuurstapel" - czyli wielki palący się stos palet (,) Nie wspomnę już o ilości syfu, który nawet jeżeli wszystko pójdzie "zgodnie z planem" wypala się z palet. W mojej miejscowości po jakimś letnim festiwalu też zrobili taką uroczą konstrukcję...

Przynajmniej te gorące iskry pięknie wyglądają na niebie na zdjęciach - jak rozżarzone gwiazdy (ʘʘ)

Więcej zdjęć:
https://www.regio15.nl/nieuws/lijst-weergave/20-branden/29737-grote-inzet-door-vonkenregen-scheveningen

#sylwesterzwykopem #holandia
geuze - Trzymajcie mnie, co za debile xD Zdjęcie pochodzi z Scheveningen (dzielnica H...

źródło: comment_JeoyJof26XOqTE93N4l98puYualqgO83.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@V_I_B_E_S: czyli jeżeli ktoś jest nazwijmy go "gościem" to nie może na nic w kraju do którego przyjechał narzekać? xD Nawet jeżeli mieszka X lat, pracuje i płaci podatki?

To ich tradycja


Której konkretnie tradycji elementem jest używanie fajerwerków od białego rana 31 grudnia? Nikt nie narzeka tutaj na huczne fajerwerki około północy tylko o walenie bez opamiętania przez cały dzień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: tradycji 31 grudnia... Niema to chyba swojej nazwy na strzelanie cały dzien po prostu to robią, mimo ze holendrzy są dusi groszami to na fajerwerki wydają najwiecej w europie na osobe, wiec tak jest to pewnie nie pisana tradycja ktora nie ma swojej nazwy..poprostu to robią elo, nawet jak mieszka x lat... Nie masz obywatelstwa jesteś gościem.
  • Odpowiedz
Nie masz obywatelstwa jesteś gościem.


@V_I_B_E_S: a jak mam obywatelstwo to już magicznie mogę narzekać? xD

wiec tak jest to pewnie nie pisana tradycja


Nie, nie jest to żadna niepisana tradycja. Bez opamiętania strzelają właśnie wszelkiej maści "przyjezdni" i młodzież, Polacy na ten przykład prześcigają się w sposobach na sprowadzanie mocniejszych, nielegalnych w Holandii fajerwerków ( ) Można o tym przeczytać newsy niemal co roku,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geuze: przyjezdni? Co ty chlopie bredzisz... Czy ty naprawde w nl kiedykolwiek byłes? Holenderskie mlodziaki walą od rana do nocy na wsiach az tynk z sufitu leci.. I nie nie są to przyjezdni bo takie posesje buduje sie pokoleniami
  • Odpowiedz
@V_I_B_E_S: tak - byłem. Jestem tutaj od pięciu lat. Petardami od rana do wieczora wali głównie patologia na socjalnych osiedlach xD Mam holenderskich sąsiadów i wczoraj wieczorem grzecznie siedzieli w koszulach przy kolacji zamiast strzelać od rana.
  • Odpowiedz
@V_I_B_E_S: no bredzę bredzę. Oprócz Zwarte Pieta i karnawału strzelanie petardami dzień w dzień od Bożego Narodzenia do nowego roku to niepisana holenderska tradycja, na którą nie można narzekać, nawet jeżeli musisz to g---o potem sprzed swojego domu i ogródka zamiatać bo hehe "jesteś gościem".

Tylko dziwnym trafem dziwnie opaleni ci Holendrzy, których co roku najczęściej widuję w biały dzień z fajerwerkami :)
  • Odpowiedz