Wpis z mikrobloga

Hej ludziska

Jakiego barbera polecacie z okolic Katowic, dla kogoś co za bardzo nie wie co chce mieć na głowię i potrzebuje porady oraz odrobinę cierpliwości? Oraz pytanko gdzie idzie kupić jakąś dobrą pomadę w tych samych okolicach, słyszałem że mogę sobie odpuścić drogerię bo tam sama guma do włosów i żel, a do stylizacji na szybko to tylko pomada się nadaje. Na ile wam starczy taka pomada przy włosach krótkich i średnich?

#pomadowaglowa #pomada #katowice
  • 13
@lewozmywak: przy krótkich nie poleca sie używania pomady, i ukladanie wlosow na pomadzie wcale nie jest takie "na szybko" :D jest to trudniejsze niż stylizacja żelem czy pastą i wymaga skilla. Pomada starczy spokojnie na kilka miesięcy, takie opakowanie 100g czy tam klasyczne amerykanskie 113g. Na początek polecam Ci jakas pomadę z The Reuzel.
@lewozmywak: wszystko zależy od włosów, ja mam już dosyć długie.. używam suszarki, odżywki i toniku do włosów no i pomady, zajmuje mi to troche czasu.. zależy jaką chcesz fryzurę i jakie masz włosy. najlepiej po prostu znajdź barbera on pomoże "na żywo", niestety z katowic nie znam żadnego
@rapgod95: Ja mam już kilka pomysłów. W jednym salonie już pytałem czy mogę podejść z telefonem i czy mi zrobią to co będę chciał, to zaczęli od wysłania plakatów i ze stwierdzeniem że kierują się pewnymi wzorcami :) , ale jeżeli chce coś innego to mogę podejść i zobaczą "chłopaki" co mogą zrobić z moimi włosami. No nic, będzie pewnie metodologia prób i błędów przed znalezieniem odpowiedniego stylu i barbera ;)
@lewozmywak z barberów najlepiej dogaduję się z Dagmarą z Gentelmen Barber, ul. 3 maja, Katowice, choć w każdym innym zrobią ci męskie klasyki. Do włosów używałem kremu z pomp&co ale przerzuciłem się na pomadę wodną z uppercut i nie zamienię jej na nic innego - mocny chwyt na 12 godzin lekko, a jak coś się stanie to wilgotną ręką wystarczy się przeczesać i znoqu wszystko ułożone.
@lewozmywak uppercut 100g kupiłem pod koniec października i do dzisiaj zużyłem 1/3 opakowania. Do ułożenia fryzury wystarczy nabrać wielkość orzecha laskowego. Wszystko zależy od skilla, narzędzi i długości włosów. Kupuję na barbersupply, ew. beardman. Obie strony mają non stop jakieś zniżki, kupony 10/15% ale barbersupply dodaje próbki.
Jak chcesz być ulizany to pomada, jak bardziej na luźno to pasta/krem.
@kawtun: Yep, oddałem swoje włosy pod ostrza Dagmary z Gentelmen Barber... Świetnie idzie się dogadać, doradziła dziewczyna co do wyboru pomady, oraz pokazała jak wstępnie układać włosy do mojej wybranej fryzury. Kupiłem uppercut mat pomade deluxe. Ćwicze skilla w układaniu włosów, początki trudne, ale co dzień uzyskuje coraz lepszy efekt. Nie wiem czy nie lepsza byłaby dla mnie pomada z słabszym chwytem albo jakaś pasta/żel. Mam krótszą fryzurę w stylu undercut.