Wpis z mikrobloga

[ZAPŁACĘ!] Ile by kosztowało włamanie do mojego komputera? Pentest? Sprawdzenie podatności i słabych punktów które następnie bym „załatał”? Kto się podejmie? Zapłacę ile trzeba, osoba prywatna.

Wołam @ZaufanaTrzeciaStrona: @niebezpiecznik-pl: @imlmpe: @sekurak:

#security #bezpieczenstwo #hacking #informatyka #it #pracait #komputery #sysadmin
rodvupoxi - [ZAPŁACĘ!] Ile by kosztowało włamanie do mojego komputera? Pentest? Spraw...

źródło: comment_Xeq7puXldpHDST1u8f74rbyyHomWzBvf.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rodvupoxi: testy bezpieczeństwa na poziomie infrastruktury (sieciowym) jak i na poziomie "człowieczym" (socjotechnika) wycenia się najczęściej w zależności od czasu. Jeśli masz standardową powierzchnię ataku (komputer, router z publicznym IP, smartfon) to weryfikacja tych wszystkich urządzeń "z zewnątrz" (testy styku z internetem) oraz wraz z atakami socjotechnicznymi (bez części rekonesansu -- sam podajesz swoje e-maile i namiary na inne konta) to czas od 2-7 dni i koszt na poziomie od
  • Odpowiedz
@rodvupoxi: To świetny zasób, ale dotyczy tylko MacOS, a pewnie Twoje dane regularnie przecinają także inne urządzenia (smartfon? router?). Weryfikację za darmo możesz zrobić narzędziami od CIS. Pamiętaj też, że poradnik drduha przed niektórymi wariantami ataków socjotechnicznych Cię nie uchroni. A symulowanie ataków socjotechnicznych to ...długi i skomplikowany proces. Więc po prostu dodatkowo bądź czujny ...albo go offline ;D
  • Odpowiedz
@netxman: No to pewnie system jest tak podatny jak sama apka webowa. Jeśli musisz koniecznie wystawić do testowania na swoim roboczym systemie jakąś apkę, to najlepiej ją odpal w wirtualce (pomoże np. vagrant), albo pomyśl o systemie ogarniającym izolację za Ciebie (np. Qubes OS).

A jeśli to tylko Ubuntu serwer, to upewnij się, że SElinux jest włączony i poczytaj o jego poprawnej konfiguracji. Upewnij się, że apka nie działa na
  • Odpowiedz