Wpis z mikrobloga

#astronomia #teleskop #kosmos
Dzis pierwszy raz z synem , lvl 5 oglądaliśmy księżyc za pomocą teleskopu który dostał pod choinkę.
Myślał że księżyc jest" gładki " ( ͡º ͜ʖ͡º)
Po obejrzeniu go z bliska padły dziesiątki pytań z jego strony ...
Mała fotka zrobiona metodą partyzancka, czyli za pomocą kamery z telefonu przyłączonego do okulara teleskopu

Wiem wiem , powiększenie niczym za pomocą rolnetki z bazaru
#oswiadczenie
s.....a - #astronomia #teleskop #kosmos 
Dzis pierwszy raz z synem , lvl 5 oglądaliśm...

źródło: comment_BKI7GQgZdxRdDmdGfXYJ8fVV7dgc1DcP.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja: Tak jak napisałeś o swoim młodym i o tym jak on myślał że księżyc jest gładki tak mnie się przypomniały wynurzenia jednego typa z rasy tych płasko-debili kiedy wspomniał w jednym ze swoich filmików że trzeba dzieci uświadamiać. Nachodzi mnie taka konkluzja czy nie ma jakiegoś prawa które by dotyczyło szkodliwości dla takich młodych ludzi którym ci debile przekazują taką pseudo naukę, przecież oni na starcie tym dzieciom robią krzywdę
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja niby ok, ale czemu refraktor? Lepszy byłby jakiś newton. Wtedy młodego chyba by w tunel czasoprzestrzenny wrzuciło. Refraktory na początek to najgorszy pomysł. ( Znaczy niektóre są genialne, poza tym 20 € za niego do mało i się opłacało )
  • Odpowiedz
@spokojnie_to_ja tu się zaczynają schody :) Zależy co chcielibyście oglądać ale najfajniej brać większe lustro w newtonach :) najbardziej uniwersalny chyba byłby 150/750 eq 3-2 ale kosztuje 1500 zł. Ofc lepiej kupić na giełdzie na dowolnym forum używany bo wychodzi zawsze taniej ( nawet kilka stów, raz trafiłem maka 127 za 900 zł mimo że kosztuje 2200 ). Ale jeśli mógłbyś dołożyć to synta 10" nówka kosztuje 2000 zł ale na giełdach
  • Odpowiedz