Wpis z mikrobloga

Od pewnego czasu ta kwestia staje mi to oscia w gardle, niezmiernie irytuje, ciazy niczym kamien Syzyfowi. Dlatego tez postanowilem napisac te odezwe, bo mam uczucie, ze jest ona jak najbardziej potrzebna, a przy okazji bede mogl dac ujscie moim myslom i spostrzezeniom. Zatem do rzeczy.

Bezwglednie usuncie wszystkie konta i aplikacje randkowe. Dotyczy szczegolnie rozowych paskow, ale tez w minimalnie mniejszym stopniu niebieskich. Jesli nie zalezy wam na czymkolwiek innym niz seksie to ok, mozecie tam zostac, bo tylko w tym celu warto cos tam probowac dzialac (pomijajac caly tag #przegryw oczywiscie, duzo bardziej ze wzgledu na #!$%@? psychiczne niz fizyczne). Jesli natomiast poszukujecie jakiejs ciekawszej, glebszej znajomosci to sobie po prostu darujcie, oszczedzicie sobie niepotrzebnej frustracji, rozczarowania, coraz bardziej negatywnych emocji, ktore beda was caly czas narastac i tylko poglebiac niechec i niemoznosc do poznania i utworzenia normalnej relacji miedzyludzkiej, niekoniecznie od razu mitycznego zwiazku. Zwyklej znajomosci, ktora moze sie po pewnym czasie przerodzic w przyjazn, milosc, badz tez naturalnie wygasnac, bo tak rowniez sie zdarza. Zwyczajnie robcie to w inny sposob.

Niebieskie paski, wylazcie ze swoich piwnic, walczcie ze swoimi fobiami i lekami, chodzcie na terapie, bierzcie leki, starajcie sie poznawac nowych ludzi na roznorakie sposoby. W mojej osobistej opinii internet jest do tego zajebistym narzedziem, trzeba go tylko odpowiednio uzyc. W swoim zyciu w ten sposob poznalem dziesiatki roznych osob, mniej i bardziej ciekawych, mniej i bardziej ladnych, z czescia z nich do dzis mam staly kontakt i wrecz sie przyjaznie. Tylko po prostu zaszlo to w ten naturalny sposob, ze lubilismy podobne rzeczy, po pewnym czasie zwyczajnie spotykalismy sie na stopie kolezenskiej na zywo i w ten sposob sie lepiej poznawalismy, a takze moglismy spedzic milo i swobodnie czas z ludzmi, z ktorymi tyle nas laczy i wobec ktorych nie trzeba udawac kogos, kim sie nie jest, po prostu byc soba. Dlatego wam rowniez radze podobnie, rozwijajcie swoje zainteresowania, skupiajcie sie na tym, co wam samym przynosi frajde i daje poczucie spelnienia, a w miedzyczasie nawiazujcie w ten sposob znajomosci na forach tematycznych, wykopach, grupach na fb, gdziekolwiek indziej, takze zwyczajnie w zyciu (choc akurat i mnie na tym polu jest najtrudniej). Przestancie zwracac nadmierna uwage na swoj wzrost, twarz, a szczegolnie przykladac nadmierna uwage do kwestii seksu, ktora owszem, jest wazna, ale nie moze byc dla nas priorytetem, w koncu nie jestesmy zwierzetami (choc czasem zaczynam w to watpic).

Rozowe paski, wy szczegolnie powinnyscie usunac te aplikacje, bo raz, ze niepotrzebnie namieszaja wam w glowach, a dwa, ze w zalewie fejkow, spermiarzy, chadow-ruchaczy bedziecie juz tak negatywnie nastawione do mezczyzn, ze nie zwrocicie nawet uwagi na kogos faktycznie wartosciowego. Nie narzekajcie tylko pozniej, ze tam jest taki dramat. Skoro tak jest i tego typu apki jedynie coraz bardziej was wkurzaja, a czytanie i odpisywanie na kolejne takie same wiadomosci was meczy i odrzuca to dajcie sobie z tym spokoj. Jest tyle innych sposobow na znalezienie faceta, a wy wybieracie ten niby najprostszy, ale takze najbardziej uprzedmiotawiajacy czlowieka, podczas gdy same tak czesto walczycie o to, by nie byc postrzegane przez pryzmat twarzy, cyckow i dupy. Zatem nie wsiadajcie do tej karuzeli spie#dolenia, gdzie takie cos trwa w najlepsze, a gdzie wszyscy babraja oraz umacniaja swoje najgorsze cechy i przeswiadczenia. Otworzcie sie na ludzi w zwyklych sytuacjach, moze czasem same do kogos zagadajcie (w koncu jest rownouprawnienie, a na swoim przykladzie moge stwierdzic, ze zadzialaloby to na mnie bardzo pozytywnie), nie odrzucajcie tez z gory wszelkich sposobnosci na nowe znajomosci, chyba, ze faktycznie nic was nie laczy ta osoba osoba. Jednakze czlowiek to zwierze stadne i niemal kazdy potrzebuje poczucia bliskosci i ciepla, nie od razu musi byc ono polaczone z ukochana osoba. Zreszta na pewnym etapie przyjazni wywiazuje sie taka bliskosc i zazylosc jak miedzy czlonkami rodziny (czesto nawet glebsza), wiec powiedzialbym nawet, ze ma to duze wieksze prawdopodobienstwo dlugotrwalej relacji niz wiekszosc zwiazkow, a jakos trzeba budowac nasze male spolecznosci, by nie czuc sie sam jak palec.

Dlatego tez szczerze wam radze, odpusccie sobie te wszystkie tindery i tym podobne gowna, bo dzieki nim wzrosnie jedynie procent samotnych ludzi, tymi z zaburzeniami psychicznymi i niedowartosciowanymi, a takze uzaleznionych od roznego scierwa. Sprobujcie za wszelka cene wysiasc z tej karuzeli i zakonczyc to bledne kolo. Wiem, ze bedzie to ogromnie trudne, bo wiekszosc z nas przejawia juz cechy uzaleznienia od nich (na roznej plaszczyznie) i walka z tym bedzie rowniez ciezka i dlugotrwala jak z kazdym innym uzaleznieniem. Jednakze moim zdaniem warto, bo juz mam dosc czytania wysrywow pod tymi tagami i tego jak obie strony sie w ten sposob wzajemnie krzywdza.

Cholera, jest tutaj tyle mirkow i mirabelek, z kazdego rejonu kraju, jak rowniez zagranicy, nie mozna po prostu porobic na poczatku grup do jakichs wyjsc na piwo, czy cos w tym stylu, a nie samo wykopparty, tylko zwykle spotkania miedzy userami, ktorzy maja wolny wieczor, a nie chca samotnie siedziec w chacie i przeglad po raz kolejny wlasnie wykop, fb i co tam zwykle przegladaja. Sam bym z checia poszedl na piwo z takim Polkopskym i powiedzial mu to prosto w ryj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiem, ze to sa potworne banaly, ale i tak mialem potrzebe to wszystko napisac, tak jakos.

#podrywajzwykopem #tinder #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki
  • 6