Wpis z mikrobloga

Szybka aktualizacja #aplikacjazakop z kilkoma drobnymi poprawkami i zmianami:

- Wyłączyliśmy automatyczne odświeżanie PW i dodaliśmy je jako opcję ekstra w ustawieniach. Musimy sprawdzić jak duża ilość wiadomości wpływa na zachowanie Wykopu, bo mogło się zdarzyć, że wyczerpaliśmy limit zapytań przez samo używanie PW. Domyślnie auto-odświeżanie jest wyłączone.

- Dodaliśmy bardzo uproszczone wyłączanie gestem filmów z GFY. Nie jest to ten sam gest co przy obrazkach (wymaga on zdecydowanie więcej pracy), ale jest i tak lepszy od wędrowania po przycisk zamknij w samym rogu. Działa mniej więcej tak samo, czyli przesuwamy treść w górę/dół i filmik się zamyka.

- Czytanie tekstu na głos przez Siri od teraz wstrzymuje wygaszanie ekranu, a samo czytanie pauzuje się po wyjściu z aplikacji i wznawia automatycznie przy powrocie do niej.

- Zaznaczanie własnych komentarzy na zielono powinno teraz działać poprawnie.

- Kolor akcentowy teraz wpływa na kolor przycisków w podglądach filmów i gifów.

- Poprawiliśmy ładowanie gifów i obrazków - teraz wczytywanie nie zatrzymuje się przy próbie wyłączenia podglądu a dopiero po jego całkowitym zamknięciu. Komunikat przy zapisywaniu nie wyskakuje teraz na środku ekranu, a pojawia się mały dymek powyżej opcji zapisu.

- Dodaliśmy opcję ukrycia podpisów pod ikonkami w dolnej nawigacji dla estetyki :-)

Przypadkowo wprowadziliśmy też błąd (tylko w tej szybkiej aktualizacji) i obecnie nie można zmienić koloru akcentowego, ale kolejny update już się wysyła i poprawka będzie do 30 minut dostępna do pobrania. Przepraszamy za pomyłkę! @m1a1

Aplikację Zakop pobierzecie z #testflight tutaj: https://testflight.apple.com/join/ZKkTYBsm

Miłego testowania i wesołych świąt! #iosdev #wykopios #ioswykop #ios #apple
  • 9
@CodoDodoApps: fajna ta apka jestem w trakcie testu :) a dałoby radę chociaż nie wiem czy to potrzebne aby znalezisko otwierało się w aplikacji jako przeglądarka niż przełączała na safari i potem trzeba spowrotem do zakupu wracać? Dobra robota ta aplikacja! Dzięki!
@fiksbo: Dzięki za dobre słowa!
A póki co jeszcze tak nie można zrobić, ale planujemy taką rzecz dodać. Obecnie najlepsza alternatywa to zainstalowanie jakiejś nowej przeglądarki i używanie jej jako takiej zewnętrznej (wspieramy Chrome, Firefoxa i Operę)
@boleminoga: To chyba już jest, zminusowane są na czerwono, chyba że chodzi Ci o Twój własny głos?

@Ripper: Mam nadzieję, że Ci się podoba :-) Patrzyłem na te etykiety powiadomień jeszcez i chyba będzie dało się je poprawić więc to jeszcze musimy zrobić.