Wpis z mikrobloga

#zalesie #play

Mircy i Mirabelki, uważajcie żeby sobie omyłkowo nie włączyć usług płatnych w Play.
Wczoraj w skutek nietrafienia w kontakt w książce telefonicznej odpaliłem sobie usługę za 23,99zł

Otóż na karcie SIM od PLAY są zapisane kody USSD, które w telefonie wyświetają się w kontaktach. (patrz zdjęcie niżej)
Kontakt na który często dzwonię wyświetla się nad ww. kodem. Wczoraj szybko wybierająć numer trafiłem okienko poniżej, numeru na który chciałem zadzwonić. W efekcie z automatu uruchomiłem kod USSD na jakąś automapę. W przeciągu 2 minut zadzwoniłem na biuro obsługi w celu jej wyłączenia. Poinformowałem że to omyłkowe kliknięcie. Pani na infolinii powiedziała, że usługę wyłącza, natomiast koszty zostaną najprawdopodobniej naliczone i że reklamację mogę złożyć dopiero jak przyjdzie faktura, ale nie ma gwarancji, że nie będę musiał zapłacić 23,99zł za uruchomiony miesiąc (mimo wyłączenia po 2-5 minutach).
Nie jest to może #oszukujo , ale conajmniej nie fair, że takie gotowe kody są zapisane na karcie SIM i że jedno omyłkowe kliknięcie może nas kosztować 23,99zł.

Pozwolę sobie jeszcze zawołać #prawo , bo nie wiem czy takie "zawarcie umowy" na usługę jest wiążące. Jestem sobie w stanie wyobrazić, że przy odrobinie pech, można kliknąć w taki kod nieblokująć telefonu w kieszeni.
źródło: comment_3rrYWXNrhyKHB25MlbaexFcuxA0L5aIO.jpg
  • 4
@Azulana: teraz już usunąłem wszystkie, natomiast sam fakt ich wkładania na SIM jest niefajny. Bo aktywacja usługi SMS, wymaga wpisania numeru, frazy i wysłania, a tu wystarczy nietrafienie w punkt na ekranie.