Wpis z mikrobloga

Czy bylibyscie zainteresowani mozliwoscia umieszczania w tresciach wlasnych w Wykopie reklam AdSense, z ktorych przychody wplywalyby na Wasze konto?

Co do zasady dzialania wystarczyloby podanie Waszego ID konta z AdSense'a

Z gory jednak uprzedzam, ze raczej ciezko im bedzie dobic do poziomu sredniej krajowej...
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@m__b: Na dobrą sprawę treść własna kojarzy się tylko z AMA czy tam opis jakichś podróży, bo jest to wiedza zaczerpnięta z własnego życia. Większość informacji pochodzi z internetu, z różnych źródeł, więc taki krok to bardzo ryzykowne zagranie. Nie raz ktoś oskarży inną osobę. To pewne.
  • Odpowiedz
@m__b: akurat (biernie) śledziłem tę akcję na żywo i niewiele znalezisk przez nią spadło, co do wakacji to fakt

Niby pomysł ciekawy, ale będzie kusił manipulantów, czyli sporo pracy dla moderatorów, rozsieje się trochę zawiści wśród uzytkowników, bo on zarabia, a ja nie (patrz vlogerzy na yt, chociaż na wykopie ludzie są bardziej rozgarnięci) Jesli wejdzie w życie to czeka nas trochę afer

I zeby wykop nie przemienił sie w
  • Odpowiedz
@innuendoPL: O przypadkach kopiowania to raczej mówiłem przyszłościowo, bo obawiam się, że część osób może zacząć zamiast wrzucać linki, kopiować treści na wykop. Zbieranie treści do własnego wykopu to już co innego.

Za tym, żeby osoby redagujące jak Ty sobie dorobiły jestem jak najbardziej za, gorzej z pojedynczymi obrazkami pod publiczkę lub bezpośredniemu kopiowaniu całych stron, dlatego napisałem o jakiejś weryfikacji ze strony administracji.
  • Odpowiedz
@m__b:

Czyli np. osoba, ktorej tresc wlasna byla min. 5x opublikowana na stronie glownej?


5 mniej lub więcej, to zależy od was (ja bym wybrał liczbę 3 :)). Do tego, żeby ta treść własna za którą dostawałoby się kasę to nie była cudzy filmik przeklejony z internetu tylko dla przykładu artykuł jaki zrobiłem tutaj. No i tak jak powiedział InnuendoPL, nie dla wszystkich kategorii (tagów ;)).

Pokusa dla niektórych spamerów
  • Odpowiedz
@m__b: Ja nie jestem obiektywny bo tylko czytam, ale mam obawy:

- znajduję gdzieś coś ciekawego i kopiuję na wykop, po czym zgarniam kasę. czy to legalne? teraz tak się zdarza jeśli artykuł jest podzielony np. na 10 podstron. ale po wprowadzeniu tego, wszystko zacznie śmierdzieć.

- ktoś zamiast spiąć poślady i wrzucić jedno dobre opracowanie, będzie co tydzień wwalał kolejną część treści jakiegoś tasiemcowego znaleziska. dużo znalezisk się
  • Odpowiedz
@ignacy130: bo w Internetach jesteś tylko unikalnym wejściem - grosikiem do kasy właścicieli portali, niczym więcej. a są jeszcze ludzie myślący, że tak nie jest. myślisz, że jesteś kumplem funduszu inwestycyjnego Gravest ? to oni kupili wykop i chcą na nim zarobić jak najwięcej.
  • Odpowiedz
@innuendoPL: Też dobry pomysł. Z takim rozwiązaniem jakie podał m__b trzeba postępować jak najbardziej ostrożnie się da... Jak się nie uda to najwyżej się wróci się do poprzedniego modelu, czyli tworzenie tylko dla przyjemności :)

Ale przynajmniej będzie porządna motywacja i może wreszcie zabiorę się za artykuł na temat Skylona i produkcji ołowiu oraz złota w kghm.
  • Odpowiedz
@innuendoPL: Poprawi albo s-------i :D co do kasy to pewnie na jakieś waciki starczy. To głównie zależy jak umieszczona byłaby reklama. Zresztą, jeżeli takie rozwiązanie byłoby wprowadzone to musiałbym pokombinować z moim zbanowanym kontem adsense :P
  • Odpowiedz
@stefan_pompka: ok, ale Gravestu nie traktuję jako kumpli (mam nadzieję, że się nie obrażo i nie zbanujo). oni i polska ekipa wykopu udostępniają nam pewną platformę wymiany linków, dzięki której możemy sobie przesyłać informacje, dyskutować itp. i chcę, aby motywacją takich działań była jedynie chęć rozprzestrzeniania wiedzy i serdeczność. (oczywiście rozumiem, że oni udostępniając nam tą platformę mają z tego zysk i także dlatego to robią - to ich praca,
  • Odpowiedz