Wpis z mikrobloga

Polska służba zdrowia, stolica. Szpital #1: "Dzień dobry, boli mnie jedna zatoka, mam katar i tracę ostrość widzenia na jedno oko". Lekarz: "nie wiem co panu jest, proszę jechać do Szpital #2, tam mają ostry dyżur okulistyczny". Szpital #2: "Yyyy, ostry dyżur okulistyczny? Nie ma u nas od dwóch lat, jedź pan do Szpital #3". Szpital #3: czekam od trzech godzin, z czego połowę tego czasu lekarz sobie gdzieś poszedł. I tak nie jest aż tak tragicznie, bo siedzę w innej poczekalni jak na SOR. Na oddziale ratunkowy, gdzie musiałem się zarejestrować, śmierdzi jakby pełna szambiarka zderzyła się z transportem nieświeżego mięsa.

#sor #sluzbazdrowia #lekarz #warszawa #gownowpis
  • 10
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@liguryt: No właśnie byłem na nocnej dzisiaj XD
Lekarz popatrzył tak na mnie, nie osłuchał, nie sprawdził gardła, tylko jak powiedziałem, że boli, to od razu przepisał Зинат ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A spodziewałem się jakiejś porady lekarskiej XD
@liguryt: @liguryt: tak wygląda cudowna służba zdrowia. Z każdej wypłaty leci skłądka na nfz a i tak jestem ubezpieczony prywatnie bo gdy w końcu potrzebowałem tej pomocy nfztu to okazywało się że do specjalisty czy na dokładniejsze badania nie da się dostać w żadnym sensownym terminie, wszędzie kolejki a personel zachowuje się jak żywcem wyjęty z PRL.
Moja żona ostatnio też łaziła do lekarza na nfz. Umówiony termin do specjalisty,
@SebaKomp: O, to może odpowiesz mi na jedno pytanie. Rozmawiałem ostatnio z Amerykaninem, który twierdził, że z tego co wie, służba zdrowia w Kanadzie jest co prawda bezpłatna, ale jej jakość jest bardzo niska i trzeba na wszystko długo czekać. Czy to prawda? Jakie są Twoje odczucia?