Wpis z mikrobloga

Jaki by nie był Wałęsa - piękny jest ból dupy wszelkich Ziemkiewiczów, Żelaznych Logik, Andruszkiewiczów i innych prawicowych celebrytów, że oto ludzie mający coś do powiedzenia w świecie witają się z Wałęsą, który chodzi w koszulce KONSTYTUCJA. Swoją drogą, skoro sprawa współpracy Wałęsy że służbami jest tak grubymi nićmi szyta, to gdzie w czasie komuny i w latach 90. byli wszyscy obecni obrońcy Polaki, Polaków, Polek, Polskości? No tak, wszyscy jakoś się
Miałem nie piłować, ale kolejny raz widzę jad i szydy z Wałęsy i chce to napisać. To jest naprawdę cienkie. Przy całym jego "uroku" i oryginalnej, czasem groteskowej personie pełnej zalet i wad, okraszonej narcyzmem (a może krwa po prostu pewnością siebie, która w tym kraju jest nieznana i nielubiana - nie wiem) powinniście zamknąć pysk i poczytać trochę o tym co się w tym kraju odpierd*lało w latach 70 żebyście sobie
@Mlucek: Współczuję. Naprawdę współczuję. Wałęsa jest ikoną lat 70' i przemian w Polsce, ale nie zmienia to faktu, że przez ostatnią dekadę popełnia coraz to większe kretynizmy(w dużej mierze ego mu wywaliło właśnie przez lizodupów i pochlebców, wystarczy wejść na jego profil na facebooku, żeby zobaczyć jak tłuk przed tłuka się pcha żeby tylko go jego idol zobaczył w komentarzach). Nie zmienia to też faktu, że Wałęsa oprócz tego, że jest
@Orenos przecież każdy widzi, że to prostak z przerośniętym do granic możliwości ego.

Nie zmienia to jednak faktu, że jest ikoną i symbolem kojarzącym się z upadkiem komunizmu w Polsce i upadkiem żelaznej kurtyny.
Nie idolem, symbolem.

Z Trumpem też się witają i mu salutują, a czy to zmienia coś w tym, że to również niedouczony prostak z przerostem ego?
@Orenos: seen. Jak można z Tobą ugrać wartościową polemikę, skoro masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu. Zacząłem od tego, że Wałęsa jest czasem groteskowy i ma wady, ale widzę, że autyzm wygrywa. Jeszcze ocenianie mojej osoby, że jestem najgorszą jednostką xD. Gorszy sort - rozumiem. Dogryź psychotropa i poćwicz jakieś czytanki. Mógłbym jeszcze popiłować o Twojej chorobie, ale musisz mi zapłacić ( ͡º ͜ʖ͡º). Pan wyrocznia
SYMBOLEM SŁOWEM KTÓREGO NIE ROZUMIECIE I NIM GARDZICIE BO NIE MACIE ŻADNYCH AUTORYTETÓW SYMBOLEM POWIEDZENIA "NIE" SILNIEJSZEMU.


@Mlucek: wałęsa jest symbolem dogadania się z komunistami i tyle. Gdyby faktycznie był niebezpieczny dla komunistów skończyłby jak Popiełuszko albo przesiedziałby całą komunę w więzieniu jak Bujak. Stan wojenny mógłby trwać i 10 lat i zniszczyć solidarność do ostatniego członka, ale po co jak można sie dogadać
@werdum18 świetny plan, niech kraj umrze gospodarczo, każdy wartościowy człowiek niech wyemigruje albo zdechnie na barykadach, bo wykopki nie uznają dogadania się z komunistami XD lepiej żeby była wojna domowa, interwencja armii czerwonej i gospodarcza aneksja przez ZSRR na następne 50 lat, bo nie można się z nikim dogadać XD co za idiotyzm
@Barnabos: nie zrozumiałeś. Wałęsa jest takim symbolem obalenia komuny jakim wykreowali go komuniści. Komuna nie upadła w 1980r tylko 9 lat później. Przez ten czas złamano lub zabito najbardziej niebezpiecznych opozycjonistów, tak że przy okrąglym stole zasiadali juz tylko Ci ugodowi Solidarnościowcy. Można zaprzeczać faktom i twierdzić że to wałesa i "S" widząc brak możliwości wygrania bitwy totalnej z komunistami przyjął taktykę dogadania się i że nie było innej możliwości na