Wpis z mikrobloga

#afera #zakupy #prawo #tkmaxx #januszebiznesu #oszukujo
Drogie Mirki, dziś, podczas wizyty w TK Maxx, znalazłem kurtkę Michaela Korsa z ceną 62 zł (słownie sześćdziesiąt dwa złote). Oczywiście, że się zdziwiłem ceną, gdyż była to prawdziwa okazja. Gdy poszedłem do kasy usłyszałem od kasjerki, że cena prawdopodobnie jest nieprawidłowa i ona musi ją sprawdzić w systemie. Wróciła z informacją, że cena kurtki to 471 zł, a nie 62 zł. Jednak wg polskiego prawa sprzedawca zobowiązany jest do sprzedaży towaru po takiej cenie, jaka jest na metce. Próbowałem przekonać panią kierownik, że powinna mi sprzedać tę kurtkę w cenie jaka jest na metce, jednak odmówiła. Poprosiłem o odmowę na piśmie (patrz pic).
Teraz pytanie gdzie ich zgłosić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tego co na szybko wyczytałem, kary za odmowe sprzedaży w cenie, którą jest podana na metce, są dość dotkliwe.

W komentarzu wrzucam zdjęcie metki na kurtce. Dodam, że była to jedyna cena na niej. Na zdjęciu widać, że metka jest oderwana, zdjęcie robiłem dopiero przy kasie, po oderwaniu jej przez pracownicę sklepu.
źródło: comment_GmX92S3wQwODKxG2YEsSj2tcjgl6Ba2E.jpg
  • 223
@glxmsc:

Art. 135 Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.


Uzasadnioną przyczyną odmowy sprzedaży może być błędna cena na metcę.

Więc nic nie dostaniesz.

nie rozumiesz podstawowej rzeczy. Nie chodzi o bycie Januszem i szukanie cebuladeals, ale o prawo. Jeśli ktoś się godzi na jawne ruchanie
@GordonL: @Hirunkan: > Art. 543. Wystawienie rzeczy - oferta - Wystawienie rzeczy w miejscu sprzedaży na widok publiczny z oznaczeniem ceny uważa się za ofertę sprzedaży.

Dz. U. z 2014 r., poz. 915

Art. 5. W przypadku rozbieżności lub wątpliwości co do ceny za oferowany towar lub usługę konsument ma prawo do żądania sprzedaży towaru lub usługi po cenie dla niego najkorzystniejszej.
@glxmsc: Zgadza się, a sprzedawca nie może Ci odmówić sprzedaży, no chyba że posiada uzasadnioną przyczynę odmowy..

Co do art. 5 to on nie dotyczy błędu cenowego, a sytuacji gdy masz dwie różne ceny - np. inna cena jest na półce z produktem, a inna jest na kasie. Ale to nie jest tak że jak na metce masz błędnie 5 zł, a produkt jest wart 5000 zł to dostaniesz go
@glxmsc no to takie buractwo cebulactwo, jeszcze bez rigiczu do którego próbujesz dorobić sobie poczucie misji. Ktoś się pomylił, zdarza się i najlepszym, a Ty od razu wyskakujesz że to robienie w uja przez producenta. Nie polaczkuj, opuść sobie i wypij siebie spokojnie piwko, a na przyszłość zamiast żądać sprzedaży produktu z błędną ceną, to podejdź do jakiejś ładniej ekspedientki, powiedz że chyba ktoś się chyba pomylił i zasugeruj poprawę ceny, a
owszem, ktoś się pomylił, ale zgodnie z prawem powinni sprzedać to w takiej cenie.


@glxmsc: A ty zgodnie z logicznym myśleniem powinieneś odpuścić i temat zostawić. Tam nie chodzi właściciel sklepu i tego nie okleja, tylko pracownicy. Ktoś się pieprznął i w 99% sam musiałby pokryć ze swojej wypłaty te koszty. Wiem, że to nie jest najmilsza sytuacja gdy wyhaczyłeś okazję życia, a to tylko błąd, ale warto być człowiekiem. Problemy
Jakby na kurtce było napisane Maciej Wąsowicz a nie Michael Kors to już by zainteresowania kurtka nie było. Kupowałeś dla metki.