Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 57/150

Hermès Bel Ami Vétiver (2013)

Zacznę od tego, że śmiesznie się ten dzień zaczyna bo wchodzę na wykop a tam bordowy nick () To chyba za to, że moje wypisy są regularnie plusowane czy coś? bo nie wiem szczerze jak to działa. Ale do rzeczy.
Jak zrobić zapach, który w doskonały sposób łączy w sobie to co najlepsze z klasyki z tym co jest modne i nowoczesne? zapytajcie Hermesa, a dokładniej to Jean-Claude'a Ellenę który jak mało kto potrafi z kilku składników wydobyć to co najlepsze i zrobić z nich małe dzieło sztuki perfumiarskiej. Bel Ami Vetiver to jeden z tych zapachów, który oczarował mnie od pierwszego psiknięcia. Nie pamiętam już czy wcześniej poznałem oryginalne Bel Ami czy też nie, ale o ile je bardzo lubię to jednak nie wywarł na mnie takiego wrażenie przy pierwszym kontakcie jak jego flanker. W sumie to oprócz Bel Ami Vetiver tak wielki szok przeżyłem tylko wąchając innego flankera klasycznego Hermesa czyli Equipage Geranium, którego też oczywiście zrobił Jean-Claude Ellena. Bel Ami Vetiver to perfumy pachnące głównie skórą i wetywerią. Klimat jaki
narzucają osobie noszącej to lekko skórzany i trochę drzewny z takim syropowym vibem, za który odpowiedzialne są pewnie jakieś żywiczne nuty i ambra. Mimo, że od zapachu bije na kilometr klasą i elegancką to według mnie są dość uniwersalne. Nie dość, że nadają się na każdą porę roku bez względu na to jaką mamy pogode na dworze, to nie widzę przeciwwskazań by nosić je i do stroju galowego i jakiegoś bardziej luźnego. Może niekoniecznie do krótkich spodenek i bluzy z kapturem się nadadzą, ale zwykłej koszuli i jeansów już tak. Parametry ma u mnie na przyzwoitym poziomie, dużo lepszym niż można było się spodziewać po dziełach Elleny i moim wcześniejszych testach z 2 ml próbką. Trwałość do 10h a projekcja obecna przez jakieś 2h by później osiąść bliżej skóry. Ciekawi mnie też opinia @pinkquartz , która wzięła 5ml dla chłopaka, czy mu ten zapach się spodobał tak jak jej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Klasa i elegancja we francuskim wydaniu.

typ: warm-spicy / balsamic
zapach: 8,5/10
trwałość: 7,0/10
projekcja: 7,0/10
cena: 300 zł za 100 ml
podobne: Hermès Bel Ami

https://www.parfumo.net/Perfumes/Hermes/Bel_Ami_Vetiver
https://www.fragrantica.com/perfume/Herm-s/Bel-Ami-Vetiver-22616.html
drlove - #150perfum #perfumy 57/150

Hermès Bel Ami Vétiver (2013)

Zacznę od teg...

źródło: comment_ZcrCrXGPHvHbqtzIWAnjIzjLHrn5OJr4.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@dr_love: mam chyba jakiś zepsuty nos, w sumie, jak ja w costume national homme czuje ogórki to o czym tu gadać ( ͡° ͜ʖ ͡°

w sumie nie wiem jak pachną poszczególne składniki np. dymna paczula, przez co kojarzę to z kadzidłem
  • Odpowiedz
@dr_love: mógłbyś te wszystkie wpisy umieścić w jednym miejscu? Może jakaś strona czy blog. Fajnie by było mieć możliwość wyszukania perfum o podobnych cechach do innych
  • Odpowiedz