Wpis z mikrobloga

Programuję od 7/8 lat. Od dwóch miesięcy uczę się programowania funkcyjnego w Scali i OCamlu.
Ucząc się na to pierwszy raz poczułem, że muszę poświęcić czas, żeby pojąć jakieś zagadnienia programistyczne.
Nie sądziłem, że coś może się tak różnić od "tradycyjnego" programowania. Assemblery to jak splunąć w porównaniu do tego. Przynajmniej w trakcie nauki.
#programowanie #matematyka
  • 7
@Masq: Uczę się według wykładu, bo mamy nie używać na zajęciach nieomawianych konceptów. Niestety slajdy są beznadziejne. Takie kopiowanie z dokumentacji ale z wyciętym wyjaśnieniem. Smród okropny. Korzystam więc z neta, w tym dokumentacji. Mało jest źródeł wiedzy niestety. Nawet po angielsku.
Polecasz tę książkę?
@Garg84 Przeczytałem dopiero połowę książki. Nie wiem do czego używasz Scali i OCamla, czy są to hobbistyczne projekty w celu rozwoju, czy piszesz kod produkcyjny. Mogę Ci ją polecić, jeśli po prostu chcesz wiedzieć więcej o FP, a do tego poznać trochę Haskela. Nie mogę Ci polecić, jeśli chcesz się szybko nauczyć czegoś, co przeniesiesz na produkcję.