Wpis z mikrobloga

Ostatnio głośno jest o poniedziałkowym proteście, a mnie zastanawia jedna rzecz.
W ogólnodostępnym archiwum hurtowych cen paliw Orlenu cena ON na dzień 24.11.2018 wynosi 3963zł/m3. Miesiąc temu wynosiła 4 238 zł/m3, a 10.10.2018 4 318 zł/m3. Czyli jesteśmy już o ponad 35gr/l niżej. A na stacjach odwrotnie, miesiąc temu w #warszawa tankowałem 5,18, dziś na tej stacji 5,39. Wiadomo, cena ropy na giełdach światowych jest podawana w dostawach na 3 miesiące w przód, ale cena hurtowa w Orlenie jest ważna od dnia wprowadzenia. Może obecne ceny to zasługa zmowy właścicieli stacji, a nie jak większość uważa - rządu?

https://www.orlen.pl/PL/DlaBiznesu/HurtoweCenyPaliw/Strony/archiwum-cen.aspx?Fuel=ONEkodiesel&Year=2018

#paliwo #orlen #protest #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_tWJjVWsdlUDfCIxk5Y8RKga8KwMmcVnV.jpg
  • 14
@budziiik przed wyborami sztucznie wstrzymano podwyżki cen żeby ludzie wybrali jedynych słusznych. Aktualnie żeby w bilansie całego roku przychody się zgadzały Orlen odbija sobie okres przedwyborczy.
@ksardas: ale masz świadomość, że Orlen i Lotos dostarczają paliwo wszystkim sieciom w Polsce (BP, Circle K, Shell) i stacjom prywatnym? Dlatego mówię o zmowie cenowej, bo od 2 tygodni nie widziałem w Warszawie diesla poniżej 5,20zł/l.
w Orlenie jest ważna od dnia wprowadzenia. Może obecne ceny to zasługa zmowy właścicieli stacji, a nie jak większość uważa - rządu?


@budziiik: nowoczesny marketing sprzedażowy- cenę ustala się na możliwie najwyższym poziomie a nie licząc stały procent od ceny zakupu.