Wpis z mikrobloga

Mireczki, jutro idę na kosę z szefem Januszexu i potrzebuje małej #pomoc prawnej.


Jeżeli w zakresie obowiązków nie mam zapisanych zadań, które szef mi zleca np. dzwonienie po ludziach czy realizacja strategii marketingowej, w świetle prawa mogę spokojnie nie wykonywać jego poleceń?
Tak samo jeżeli w wypowiedzeniu umowy będzie zapisany powód typu "niewykonywanie poleceń przełożonego" mogę to zgłosić do PiPu jako naruszenie kodeksu pracy, jeżeli jedyny obowiązek/stanowisko jaki mam w umowie to "administrator stron internetowych"?

O 5 miesięcy za długo byłem grzecznym chłopcem, a jak to mówi mój szef: "trzeba wychodzić ze strefy komfortu i walczyć o swoje"( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracbaza #prawopracy
  • 5
@Droyet: jest artykul 42 KP który pozwala pracodawcy przenieść cie na inne stanowisko pracy przy pewnych warunkach, w umowie pewno też masz zapis że masz wykonywać polecenia przełożonego - ciężko wywnioskować po opisie co oznacza wydzwanianie po ludziach i realizacja startegii marketingowej ¯\_(ツ)_/¯
@nairoht: Streszczając historię - Poprzez Urząd Pracy jestem zatrudniony u typa na "rodzaj umówionej pracy: administrator stron internetowych" we firmie A, ale z racji że firmę A sprzedał, to potrzebuje kogoś do firmy B. A w GUP nie może zmienić ogłoszenia i warunków. Na początku było spoko, bo faktycznie robiłem coś ze stroną internetową, później porządkowałem bazy danych jakie tam posiadali. Ale po zrobieniu co trzeba było zrobić zaczęły się rzeczy
@shemmy: Dobra wskazówka. Podobnie myślałem o przejściu się do jego księgowej i poproszenie do wglądu do moich akt osobowych, ale chyba urząd pracy może być łatwiejszy w ogarnięciu. Dzięki!
Dowiedz się czy za #!$%@?, że płaci pod stołem tobie coś grozi ( ͡º ͜ʖ͡º) jeśli możesz się wybronić jakoś z tego że brałeś pod stołem (a podobno możesz) to zawsze możesz go US postraszyć :)