Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skończyłem budownictwo na jednej z politechnik. Pracuję w zawodzie. Wymiotuje ta pracą. Wieczne nie realny termin. Szef który wiecznie mu wszystko za wolno lub za mało. Ludzie którzy sa debilami i trzeba wszystko pokazać albo sa Ukraińcami i Białorusinami i nie można się dogadać. Godziny pracy nie wspomnę . Teraz jest lajtowo 6:30 - 17 :00 + soboty oczywiście( i trzeba dodatkowo wszystko poustalać po pracy)
Dość tych gorzkich żali. Chce się przebranżowić. Myślałem by pójść w to słynne programowanie. Kiedyś nawet trochę się robiło. ( 1 aplikacja w android markecie) lub w cnc. Podpowiedzcie mi jak wyrwać się z tego gówna w którym teraz jestem.
#cnc #programowanie #zmiana w życiu #gorzkie żale #wyznanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Cnc bardzo fajna branża która cały czas się rozwija i potrzebuje fachowców. Od siebie polecam. Trochę zabawy z g-codem, trochę robótek ręcznych przy sterowniku itp. btw. im nowsze maszyny tym lepsza zabawa :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Idz w It, niech Cię ręka boska strzeże przed Cnc.
@Puukko: Z mojego doświadczenia i obserwacji moich kolegów powiem tylko ze nie warto. Jakieś 70% załogi w moim zakładzie szuka innej pracy, z czego większość wszędzie tylko nie Cnc. A pracuje w podobno „najlepszej” firmie w mieście i w reszcie jest gorzej.
Jedynym plusem tej branży jest to ze Cię nie zwolnią z dnia na dzień, ba
  • Odpowiedz
@Puukko: nie załamuj się, spróbuj załapać się do jakiegoś fachowca na pomocnika, hydraulika, glazurnika itp. Podłapiesz skilla i będziesz mógł się sam ogłaszać, fajna kasa za godzinę robocza.
  • Odpowiedz
@Puukko: gadanie, polska B czy A mieszkasz? Ogólnie pracowac w jakiejś narzędziowni czy prototypowni fajnie przy produkcji maloseryjnej. Zadaj pytanie czy Cię to jara. Ja nienawidziłem tej pracy. Zaczalem się interesować programowaniem CNC i wciągnąłem. Pieniądze zależy od regionu. Ja w Podlaskim z rocznym doświadczeniem mam 3k około na rękę.
  • Odpowiedz
@Puukko: Da się jak się chce. Szukaj stanowiska jako technolog, bądź programista cad(projektowanie narzędzi, półproduktów, technologii, rysunków technicznych, tworzenie kosztorysów itp) - Praca na dupie, czasem trzeba się przejść do maszyn coś pomierzyć sprawdzić czy skontrolować proces. Jest to o tyle fajne że praktycznie codziennie spotykasz się z nowymi problemami, wymyślasz nowe rozwiązania, eliminujesz poprzednie błędy itp. nie da się nudzić. Kasa w większości miejsc na start to okolice 4k
  • Odpowiedz