Wpis z mikrobloga

@markoopolo: Całkiem sprawna próba odwrócenia kota ogonem. W #aferaknf chodzi:
- bezpośrednia oferta korupcyjna,
- takie manipulowanie narzucony wskaźnikami bezpieczeństwa, aby bank znalazł się pod wodą,
- przymuszanie biegłego rewidenta, aby sfałszował dane, żeby bank tych wskaźników nie spełnił,
- poprawka do ustawy, aby całkowicie wyłączyć aktualny akcjonariat banku z procesów naprawczych.

A co mamy w tym artykule? Że działania naprawcze wobec zagrożonych banków to normalna praktyka. Tak, jest normalna. Ale
@adam2a:
1. Gdzie konkretnie jest ta afera korupcyjna? Znajdź i podeslij mi nagranie lub stenogram gdzie pada oferta korupcyjna. Jak byś nie widział to dowody z ofertą nagle dzisiaj zaginęły Czarneckiemu i Giertychowi #lewackieurojenia

2. Bank jest pod wodą od 5 lat zanim PIS zainteresował się nim.

3. Skąd te brednie po za urojeniami opozycji do wzniecenia gównoburzy aby osłabić PIS

4. Poprawki niewiele zmieniają.

Problemem głównym jest że Czarneckiego nie
1. Gdzie konkretnie jest ta afera korupcyjna? Znajdź i podeslij mi nagranie lub stenogram gdzie pada oferta korupcyjna.


@markoopolo: "Nie ma karteczki, nie ma korupcji." Gadanie kogo ma zatrudnić i jak ma wyglądać wynagrodzenie, bez świadków i przy włączonych urządzeniach zagłuszających, to normalna praktyka biznesowa.

Dobra, ja wysiadam.
W czy problem żeby szef KNF spotykał się w cztery oczy z głownym szefem banku?


@markoopolo: Weź po prostu powiedz, że nie masz nic przeciwko korupcji dopóki robią to twoi.

To jest sprzeczne z prawem – odpowiedział Czarnecki.

Jest sprzeczne z prawem, ale rozmawiamy przy pełnej dyskrecji – odparł na to szef nadzoru.
@adam2a: Leszek Czarnecki wydaje się być oburzony tym faktem. Reaguje na to słowami „to jest sprzeczne z prawem”, a potem dodaje: „jeżeli celem jest przejęcie tego banku za złotówkę i przekazanie go czy też znacjonalizowanie, to nazywam rzecz po imieniu, to jest po prostu kradzież (…) i to kradzież powiedzmy systemowa”

Czarnecki nawet nie zna prawa. Przejecie jest zgodne z prawem i to europejskim. Pewnie przygotowywał tekst "chwyt" dla takich ludzi
@markoopolo: Czyli "pełna dyskrecja" ci nie przeszkadza.

Czarnecki nawet nie zna prawa.


@markoopolo: Chranowski widać też, skoro nazywa to działanie bezprawnym.

Przejecie jest zgodne z prawem i to europejskim.


@markoopolo: No i wracamy do punktu wyjścia. Zignorowanie esencji zarzutu (manipulowanie progami, zastraszanie, poprawka eliminująca potrzebę uzgodnień z aktualnym akcjonariatem) i skupienie się na tłumaczeniu, że działanie naprawcze jako takie to powszechna praktyka.

To jest odwracanie kota ogonem.

Jaki manipulatorek
Po co będę kupował, idąc twoją logiką otworzę sobie taki mix Amber Gold & Getin. Bez sytemu rezerwy cząstkowej. Rozpożyczał będę to co mi klienci na lokate wpłacą a jak kapitał zacznie mi się topić jak w getin to zrobię gównoburze że rząd chce mi zabrać mój bank i nie pozwala wyssać kapitału klientów na mój nowy biznes bo przecież nie będę się klientami przejmował bo i tak im odda BFG. Załóż
Po co będę kupował, idąc twoją logiką otworzę sobie taki mix Amber Gold & Getin. Bez sytemu rezerwy cząstkowej.


@markoopolo: No, i potem ciebie urzędnik zaprosi na "normalną" rozmowę w 4 oczy i przy włączonym szumidło, ogłosi że jest plan aby zwiększyć obowiązkowy poziom tych rezerw czego twój bank nie udźwignie, że cały pomysł wziął się z chęci kolegi urzędnika żeby twój jego bank przejąć, ale nie musi się martwić bo
@adam2a: Ale wiesz że ta ustawa podnosząca rezerwy dotyczy wszystkich banków a nie tylko Getinu? Wiesz że nikt z tym nie ma problemu tylko Getin? Każdy spełnił te kryteria tylko Czarnecki miał problem. Myślisz że ten UBek nie planował tych nagrań?