Wpis z mikrobloga

@przepyszna_frytka: a co się może stać jeśli Przestaniesz wykonywać klasyka? Zależnie od budowy niektóre osoby, które ciągną sumo mogłyby mieć jakieś plusy trenowania równocześnie klasyka, ale raczej trudno jest tak ułożyć plan, bo większe przełożenie będą miały akcesoria w danym rozstawie stóp np. martwy ciąg z pauza sumo, jeśli trenujesz sumo niz wrzucanie klasyka do planu
@przepyszna_frytka jakaś rzadko używana nazwa. Więcej pewnie znajdziesz pod hasłem 'semi sumo'. Ma wady obu technik :p do celów treningowych pewnie znajdziesz w tym korzyść, ale mała szansa że zrobisz tak lepszy wynik. Dobrym wyznacznikiem jest to, że na zawodach w ten sposób robi marginalna liczba zawodników.
@przepyszna_frytka: nie wiem jaki masz plan, bardzo mało osób trenuje obydwie formy ciągu równocześnie. Wyrzuć klasyka od razu, wrzuć sumo + akcesoria sumo i zobacz co się stanie po zrealizowaniu kilku bloków treningowych. Najwyżej wrócisz spowrotem, inaczej się nie dowiesz. Żadnymi dyspropocjami nie powinieneś się przejmowac, o ile będziesz miał odpowiedni plan.
@urak666: Tak na szybko:
Bardzo testowane IPF:
- Bryce Krawczyk startuje sumo, na treningach używa też klasyka, stiff leg, trap bar.
- Jonnie Candido startuje sumo, trenuje też klasykiem.

Inne dziwne federacje:
- Ben Pollack startuje i w klasyku i w sumo, w zależności od chwilowej dyspozycji, kontuzji itp.
- Cailer Woolam startuje sumo, na treningach używa też klasyka.
- Silent Mike startuje sumo, trenuje też klasykiem.

Nie jestem aż tak