Wpis z mikrobloga

Sytuacja wygląda tak. Byłem u specjalisty, wszystkie moje problemy wzięły się z dysproporcji pomiędzy siłą przedniej i tylnej taśmy. Mam koniecznie wzmacniać zębate, odpuścić wyciskania z zamkniętym łańcuchem, dodać wyciskanie hantlami w neutralnej pozycji, jeśli nie będzie bolało, łączyć klatę z plecami w superseriach, do tego dużo różnych gum i ćwiczeń aktywizujących. Potem stopniowo przechodzić do landmine press jednorącz, floor press ze sztangą i dopiero ewentualnie ława. Plan na 4-6 tygodni. To, że nadal boli, nie jest normalne, i jeśli to nie jest efekt używania stawu podczas gdy był tam stan zapalny, czyli jeśli za maks kilka tygodni nie minie, trzeba iść do DOBREGO lekarza i szukać, co rozyebalem przez swoją własną głupotę( ͡° ͜ʖ ͡°) także nie polecam #mikrokoksy #trening #kontuzje #kalectwo #niepolecam
  • 12
wszystkie moje problemy wzięły się z dysproporcji pomiędzy siłą przedniej i tylnej taśmy


@Duzy_Dziki_Zwierz: Tak oczywista, podstawowa sprawa a kompletnie o tym nie pomyślałem w tym przypadku. A pisałem o tym nie raz, PLECY to podstawa, ogromne volume typu pull jest niezbędne a często jest to zaniedbywane.

W takim wypadku wcieliłbym w życie stary sposób, to znaczy stosunek volume pull:push 2:1. Czy na jedną serię push robisz 2 serie pull. Oczywiście