Wpis z mikrobloga

Porady potrzebuję. Zaglądając przez stronę dreamsoftu https://www.dreamsoft.com.pl/intellij-idea-485p widzę cenę 149 euro, ale wchodząc bezpośrednio przez stronę jetbrains widzę euro 613.77, w obu przypadkach roczna licencja. Coś mi się nie składa.
No i czy mogę złożyć zamówienie na prywatną osobę, bez danych firmy?

Przy okazji, w pracy, na służbowym laptopie firma mi zasponsorowała ultimate'a, może durne pytanie, ale przeczytałem, że licencja jest na osobę, nie na komputer - pewnie nie wypali, jak na
@Duze_piwo: Ale kupowałeś przez stronę dreamsofta?
Na razie zrobiłem eksperyment i na prywatnym lapku zarejestrowałem Ij za pomocą klucza, którego użyłem do rejestracji na służbowym i wygląda na to, że nie ma problemów.
@Legion616: Przecież wchodzisz sobie na stronę JetBrains -> IntelliJ -> Buy i przełączasz kartę na "For Individual Use", cena 149 euro.

Ogólnie w firmach robią zazwyczaj tak, że proszą pracownika o wykupienie licencji na siebie, a koszt zwracany jest w formie premii(dla organizacji per stanowisko jest znacznie drożej, to 613 euro co pisałeś).

przeczytałem, że licencja jest na osobę, nie na komputer - pewnie nie wypali, jak na prywatnym będę chciał
Wypali, możesz normalnie to aktywować jednocześnie na kilku komputerach. Licencja chyba zabrania po prostu jednoczesnego korzystania, równolegle, z jednej licencji na kilku stanowiskach


@gunwomen: I tego mi było trzeba, dzięki. Aktywowałem na prywatnym lapku za pomocą klucza, którego użyłem już na służbowym i zadziałało.