Wpis z mikrobloga

Witajcie mireczki, posiedziałem trochę przy #tidal, tak sobie patrzę i zauważyłem kilka szczegółów (porównując do #spotify):
- Nie poczułem tej społeczności, mi było ciężko się dokopać do playlist tworzonych przez społeczność, u konkuretna jest to jasno i wyraźnie pokazane
- Jakość dziwęku na hifi jest bardzo dobra, ale na najmocniejszym sprzęcie jaki posiadam w domu, jest ledwo zauważalne porównując do Spoti Premium
- Jest mało sposobów płatności (a przynajmiej tylko podpięcie karty) na Spoti jest płatność z góry na kilka miesięcy aż po rok, przelewem, nie podpinając karty.
- Kategorie jakoś takie, nie wiadomo co klikać, aby znaleźć coś ciekawego
- Aplikacja na androida jest brzydka
- Brak pobierania offline na PC (dla mnie wada karygodna, bo często na spoti pobieram playlisty, aby sobie przy ce-esiku posłuchać bo nie mam ultra szybkiego internetu)
Oczywiście to tylko moje zdanie i nie każę się z nim zgadzać, wiem że niektórzy wolą Tidala i to w pełni rozumiem.
#opinia #porownanie
  • 19
  • 0
@Saves Ogólnie nie że jestem jakimś ingnorantem i fanboyem, ale mam takie spostrzeżenia przez 1 dzień korzystania. Może mi się na dniach odwidzi jak dłużej posiedzę przy tym.
@bonus: W tej chwili jak tutaj siedzę i Ci odpisuje to mam JBL Flip 4 i powiem Ci że ciężko mi jest różnice wyłapać, nawet prosiłem różową aby mi odpalała z tel (na tel jest już Master) i ze Spoti i nie wyczułem różnicy, a uznaje siebie za kogoś kto lubi wysoką jakość.
JBL Flip 4


@MrPawlo112: Przecież to jest jakaś pierdziawka na bluetooth xDDDDDDD to już pomijam fakt, że przez bluetooth to nie prześlesz jakości HiFi a co dopiero Masters, generalnie to co wysylałeś na głośnik nie mogło odbiegać jakością od Spotify bo bluetooth kompresował sygnał, jedyne co trochę lepszy kodek.
Na telefonie raczej nie odtworzysz Master (chyba, że masz LG G7 albo LG V30), druga sprawa, telefon na aplikacji tidal maksymalnie Ci
@MrPawlo112: Nie chodzi o krytyke twojego głośniczka, ale fakt złego transferowania muzyki, generalnie to co robisz da Ci maksymalnie efekt tego co oferuje Spotify dlatego nie słyszysz różnicy...
@MrPawlo112: Musisz mieć jeszcze kartę dźwiękową albo DAC któy ci ogarnie jakość HiFi. Musisz sobie zdawać sprawę z tego, że jakość spotify jest z 15 razy gorsza od tego co oferuje Tidal HIFI a jest jeszcze Tidal Masters.
Tidal Hifi to jakość CD 48Hz 24bit, a masters 196hz 24bit. Generalnie żeby to odtworzyć, trzeba mieć dobrego DACa i każdy usłyszy różnicę uwierz mi.