Wpis z mikrobloga

Cześć,
Mam pytanie do osoby pracującej jako inżynier produkcji:
1) Na czym polega Wasza praca, taki typowy dzień? Widywałem inż. biegających po hali produkcyjnej, którzy dogrywali odbiory stacji, ogarniali papierologię, byli pośrednikami między swoją firmą a wykonawcą np. linii produkcyjnej. Ale kompletnie nie wiem na co składa się ta praca biurowa.
2) Jakie są zarobki dla osoby nie będącej wcześniej inżynierem produkcji? Ale też nie jestem świeżo po studiach, chociaż wiele pewnie musiałbym się dowiedzieć szczególnie z zakresu Lean, Kaizen itd.

Myślę o przebranżowieniu się z automatyka, robotyka na inżyniera produkcji. Jak taka wiedza o sterownikach i robotach jest przydatna na waszym stanowisku? UR mnie nie interesuje, bo chcę właśnie popracować z zarządzaniem procesami produkcyjnymi i narzędziami typu właśnie Lean.

#produkcja #inzynieria #automatyka #automotive #samochody #pracbaza #praca
  • 9
@Sajmon_szy: dobrze widziales. Automotiv to #!$%@? branza. To nie jest tak ze twoja fabryka robi sobie linie produkcyjna i mowi #!$%@? robimy tu wycieraczki do bmw. To BMW przychodzi do ciebie i mowi ze bedzie u ciebie robic wycieraczki po 5 centow. A ty musisz zagospodarowac 5m kwadratowych na hali i ustawic/zaprojektowac linie ktora bedzie wytwarzac te wycieraczki za 6 centow od sztuki i kalkulujesz czy na koniec kontraktu twoja linia
@Sajmon_szy: cześć. Co prawda nie jestem typowym inżynierem produkcji, ale pracuję jako zewnętrzny konsultant ds. Lean i na co dzień ściśle współpracuję z ludźmi z produkcji.

Ad. 1 - Obowiązki
Typowy dzień pracy? Może nie dzień, ale taki schemat realizacji projektów, bo one mogą być przeróżne.
Przykładowo:
1. Okresowo analizujemy portfel produktów i popyt / prognozę popytu na te produkty (w zależności od branży).
2. Dla najliczniejszych grup wykonujemy mapowanie strumienia
Myślę o przebranżowieniu się z automatyka, robotyka na inżyniera produkcji.


@Sajmon_szy: Rynek dla automatyka/robotyka jest dużo lepszy niż dla inżyniera produkcji. Ogólnie, rynek w całym segmencie produkcji w Polsce jest słaby i na wielkie zarobki nie masz co liczyć. 5k netto to trzeba mieć fart. Zazwyczaj inżynier produkcji w januszexie = kierownik zmiany/brygadzista, utrzymanie linii, magazyn itp.
Dla automatyka/robotyka będziesz miał dużo więcej fajnych ofert, nie wiem dlaczego chcesz się przebranżowić?
@Krs90: Rynek dla automatyka wcale nie jest taki kolorowy jeśli chcesz pracować 8h jak normalny człowiek i co dzień wrócić do domu. Dobry hajs niestety wiąże się z długimi zagranicznymi delegacjami, a i tak na nich pensja jest marna. Wypłatę budują Ci diety i nadgodziny. Fakt, można spoko wyrobić 15k, ale kosztem długich godzin, syfiastego jedzenia na zakładach i widywaniu rodziny praktycznie przelotnie. I to mnie męczy. Chciałbym zobaczyć jak zorganizowane
@Sajmon_szy: Zarobki są słabe, nie ma się co oszukiwać i niestety kolorowo nie jest. Ja zmieniłem nieco branżę, wylądowałem w swego rodzaju korpo i mam święty spokój.