Wpis z mikrobloga

Jak coś to nie otwierajcie teraz zaproszeń do znajomych od byle kogo, wygląda na to że ktoś z nickiem "girl9246" rozsyła zaproszenia po których otwarciu (?) dostaje się bana.

Patrząc na to co się ostatnio dzieje to najlepiej je w ogóle wyłączyć, tak samo wiadomości od nieznajomych.

https://www.reddit.com/r/PS4/comments/9ul1wp/just_received_a_psn_ban_error/
#ps3 #ps4 #psn #playstation
  • 15
@luz3r: @MisPluszowyZWadaWymowy: Ja bodajże w ostatni piątek dostałem zaproszenie do znajomych od dziwnego konta (ale nie wiem, czy tak się nazywał tamten użytkownik jak w poście z reddita) i teraz się cykam, bo odruchowo otworzyłem - tylko samą wiadomość i zaproszenie usunąłem, pytanie tylko, czy się od samego otwarcia może coś stać xD. Ech, jak wrócę do domu to dla świętego spokoju zablokuję zapro. ( ͡° ʖ̯ ͡
@MisPluszowyZWadaWymowy: z tego co pamiętam (a pamiętam kiepsko, bo otwierałem tę wiadomość z rana, jak byłem jeszcze nie wyspany xD) to było to typowe #!$%@? bota, że hello, looking for something extra? Check this link i jakiś dziwaczny link, typowy spam/scam bym powiedział.
@Prosiaqu: sony nie potrafi into bezpieczeństwo, zawsze trzeba z nimi uważać. Jeszcze ciekawa jest ich polityka banów, że jak dostaniesz perma to nawet nie możesz się odwołać xD Jeśli to co ludzie dostają to perm to pewnie akurat w tym wyjątkowym przypadku odbanują, ale ogólnie, trochę strach.

Ostatnio jakiś gostek na neogafie się skarżył - miał co prawda wyłączoną dwuetapową weryfikację, więc trochę jego wina, no ale w skrócie zwinęli mu
@MisPluszowyZWadaWymowy: I pomyśleć, że jeszcze kilka miesięcy temu sobie myślałem, żeby podpiąć kartę płatniczą do konta, przecież PS miało swoje problemy kiedyś, teraz jest bezpieczniej ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie uczą się, dziady, a co by nie mówić o Xboksach, to oni sieć mają spoko. ()
@Prosiaqu: ms ma dużo większe doświadczenie i przyjemną obsługę klienta. Kartę właśnie zdecydowanie polecam odpinać, bo jak zauważysz nieautoryzowaną płatność i zrobisz chargeback, dostajesz bana do momentu uregulowania płatności/wyjaśnienia. Znając ich obsługę to proces wyjaśniania jest ciężki i może to trwać tygodniami.

No i dwuetapowa weryfikacja to konieczność, widziałem że niektórym nie chce działać i w związku z tym ją wyłączają, ale zdecydowanie nie polecam, trzeba to jakoś ogarnąć - spróbować
@Prosiaqu: koniecznie. Co prawda włamy prawie na pewno biorą się tylko z sytuacji gdy ktoś używa gównianego hasła lub takiego samego jak w innych miejscach (tylko się do tego nie przyznają oczywiście) no ale to nawet nie kosztuje wysiłku, ten kod z smsa podajesz tylko raz, potem jak masz automatyczne logowanie i zapamiętane hasło to przy każdym włączeniu konsoli już go oczywiście nie musisz wpisywać.