Wpis z mikrobloga

Mam drobnego zonga.
Komputer stacjonarny z nadzwyczajnie żwawo działającym Windowsem XP, nie zasyfiony, wszystko legalne. Na komputerze tylko przeglądarka i Irfan do zdjęć. Komputer należy do starszej pani, która jak mówi, używa go tylko do poczty i internetu. Problem polega na tym, że po włączeniu wiesza się kilka razy. Po jakiś 10 minutach pracy i kilku restartach system ładuje się i działa poprawnie. Sprawdziłem kartę graficzną, wymieniłem pamięci, objawy te same. Czy to problem z zasilaczem czy kondensatorami na płycie głównej?
#pcmasterrace
  • 6
@Harmideron: Gdy pokazuje się info o karcie graficznej, Nvidia 8800. Płyta pika. Po kolejnym zwisie pokazuje się ekran wyboru rodzaju ładowania XP, czy normalnie czy wy trybie awaryjnym i odlicza od 30 w dół.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@titus1: kondensatory na płycie głównej sprawdzisz patrząc czy za spuchnięte lub pęknięte. Druga kwestia to zasilacz. Tego nie sprawdzisz bez zmiany zasilacza.

Od siebie dodam jeszcze zmianę taśmy do HDD.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@silentpl: też robiłem. Znaczy się, wyjąłem ze slotów wszystko co się da. Odpiąłem wszystkie napędy, klawiaturę i mysz. Kondensatory na płycie wyglądają na całe.