Wpis z mikrobloga

Może głupie pytanie może nie - czy mam prawo zażądać od producenta laptopa fizycznej kopii Windows 10 kiedy laptop jest na gwarancji (kupiony w lutym)? Czy muszą mi wysłać pendrive bezpłatnie czy muszę za niego zapłacić? Chodzi o Acer i muszę zrobić formata a nie mam fizycznej kopii. #komputery #windows #acer
  • 8
@Minieri: Jak licencja OEM możesz zainstalować ponownie windowsa i się aktywuje sam po formacie - przypięty do sprzętu jest, rozpozna. (chyba ze wymienisz plyte glowna np. w międzyczasie)
@Koliat: Czyli mogę normalnie formatować i system sam się zainstaluje? Nie potrzebuję kopii fizycznej? Jak sprawdzić czy mam licencję OEM? sry bo kompletnie zielony w temacie jestem.
@clown9: W tym lapku nie mam nawet napędu CD/DVD
@Minieri: Instalkę możesz pobrać ze strony MS i przygotować na pendrivie, np. za pomocą aplikacji Rufus (jest to bardzo proste). Instalator nie zażąda klucza, ponieważ wyciągnie go sobie ze sprzętu (jeżeli lapek posiadał fabrycznie zainstalowany system). Informacja o posiadanej licencji powinna być widoczna w BIOS-ie.
Gdyby jednak instalator poprosił o klucz, to po prostu pomiń jego wprowadzanie i aktywuj system po podłączeniu lapka do internetu.