Wpis z mikrobloga

cześć, zastanawiam się nad założeniem monitoringu na działce. A dokładnie, to najprawdopodobniej kamery byłyby oddalone od rejestratora na 50-60m (wydaje mi się, że to będzie maksymalnie). Trochę poczytałem na ten temat, jednakże nadal nie wiem na co szczególnie zwracać uwagę. Patrzyłem na allegro, jednakże tam dziwnie niskie ceny wydają się być w porównaniu z takimi sklepami jak montersi.pl czy fonex.pl. I niestety nie wiem co wybrać. Zastanawiam się nad rejestratorem HD-CVI 4-kanałowym (aktualnie planuję montaż trzech kamer). Z tym, że chciałbym, aby nagrania były trzymane przynajmniej tydzień. Możecie doradzić jakiś zestaw lub ewentualnie na jaką firmę zwrócić uwagę? Oraz jakieś rady lub co brać pod uwagę przy kupnie rejestratora, kamer, przewodów. No i czy czasem nie będę musiał zmienić w domu routera, gdyż aktualnie mam DWR-116 i nie jest on szczególnie nowy, więc nie wiem, czy da radę, a chciałbym mieć możliwość podglądu nagrań/kamer z PC lub laptopa.

Do tej pory brałem pod uwagę taki zestaw:
BCS-XVR0401E-III
BCS-DMQE1200IR3 - x3

I w sumie jeszcze pytanie odnośnie przewodów. Gdybym już dokładnie pomierzył odległości, wystarczy żebym kupił kabel koncentryczny + wtyki BNC-F? No i czy trzeba jakiś dodatkowy zasilacz do każdej z kamer?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie wskazówki :).

PS Będę jeszcze planował oczywiście zakup dysku oraz UPS-a, ale z tym już chyba sobie poradzę ;).
#cctv #monitoring
  • 9
@cotosietutajstanelo: @aliosza: ten pomysł ze skrętką dobry. Wyczytałem, że z jednej skrętki można do kilku kamer się podłączyć (używając konwertera), dzięki. A nie wiecie, może jak z firmą GISE? Teraz natknąłem się na jej produkty w jednym sklepie i są tańsze od BCS. Tylko pytanie, czy ich urządzenia nie odbiegają dużo jakościowo od BCS lub KENIK.

PS No i nie wiem, czy czasem nie zainwestować w rejestrator 8 kanałowy, bo
@toporow17 zależy od kamery. Schody zaczynają się nocą. Przy tanich kamerach słabo widać. Te wszystkie opisy, że IR w nocy widzi do 30m czy tam 50 to ściema. Szukaj czegoś co widzi np przy 0,05lux albo ma WDR.
@toporow17: W takim miejscu, jak działka proponowałbym rozwiązanie typu fotopułapka. Wychodzisz z działki włączasz fotopułapkę, w momencie ruchu fotopułapka zaczyna nagrywanie na kartę SD. Nie wiem jaka dokładnie jest sytuacja w tym miejscu, ale bawienie się na działce w system monitoringu, przewody, dostarczanie prądu do kamer itd. to raczej ciężka sprawa.